[ 26.05.2016 | Dodane przez : MartiusR ]   Komentuj poniżej
Za miesiąc, 23 czerwca, minie 25 lat od kiedy Sonic the Hedgehog zadebiutował na konsoli Mega Drive'a. To wtedy  zaczęła się jedna z najbardziej znanych serii platformówek. To świetna okazja na konkurs, który niniejszym pragnę ogłosić.

Co jest do wygrania? Zwycięzca otrzyma PC-towe wersje gier Sonic Heroes i Sonic Riders - zafoliowane, nigdy nieotwierane! Są to gry które nie doczekały się niestety (jak do tej pory) wydania w dystrybucji elektronicznej. Dla drugiego miejsca na pocieszenie mam grę Sonic: Lost World w postaci klucza do aktywowania na Steamie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać na priva/maila odpowiedzi na pytania konkursowe i do tego napisać w 2-3 zdaniach, kiedy i w jakiej grze (ew. komiksie/serialu) zetknęliście się po raz pierwszy z Soniciem i czy było to "spotkanie" udane, czy też nie bardzo.

Odpowiedzi możecie przesyłać do 17 czerwca, zaś wyniki ogłosimy dzień później, 18 czerwca (w sobotę, ostatni weekend przed 23 czerwca), zarówno na portalu jak i na forum.

A oto pytania:

Wymień trzy dowolne gry (z "głównej" serii), w których mogliśmy sterować innymi postaciami niż Sonic.
Do której część Sonica niektóre utwory muzyczne (najprawdopodobniej) skomponował Michael Jackson?
Która z głównych bohaterek Freedom Planet pierwotnia miała być jeżem i wystąpić w fanowskiej grze z Soniciem?
W latach 90-tych na dwa handheldy (nieprodukowane przez Segę) powstały dwie licencjonowane gry z Soniciem - jakie to były gry i o jakich konsolach przenośnych mowa?
W jakiej grze wydanej na Saturna i PC Amy Rose i dr Robotnik pojawili się jako grywalne postacie?
Który serial z Soniciem jako pierwszy doczekał się oficjalnego, polskiego dubbingu?
(Uwaga, to może być trudne) - w jakie grze platformowej, niestworzonej przez Segę, która miała premierę przed pierwszym Soniciem na MD, pojawił się jako jeden z przeciwników niebieski jeż, którym najprawdopodobniej był (użyty nie-do-końca-legalnie) Sonic?

Do dzieła! Aby konkurs był ważny, muszą w nim wziąć udział co najmniej cztery osoby (górnego limitu rzecz jasna nie ma :)). Wygrywa osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania. Jeśli takowej nie będzie, wygrywa ten uczestnik, który odpowiedział na największą ilość pytań poprawnie. Dlatego zachęcam do odpowiedzenia na tyle pytań, ile tylko umiecie (nie przejmujcie się zwłaszcza tym ostatnim pytaniem, bo celowo dałem je jako dość trudne) - są akceptowane zgłoszenia, w których nie odpowiedziano na wszystkie pytania (pamiętajcie jednak, że szanse na zwycięstwo rosną wraz z większą ilością odpowiedzi). Jeśli zaś byłaby więcej niż jedna osoba, która miałaby tyle samo poprawnych odpowiedzi, wtedy drogą losowania wybiorę zwycięzcę i "drugie miejsce".

Powodzenia!

Co gramy w SEGA-SKY.TV? :
 Motorsport Manager [PC]  Liberasion of Azure [iOS & Android]