Konkurs z okazji 25-lecia Sonica

Tu możecie porozmawiać na wszystkie dowolne tematy.
Kulturalnie i na luzie, w tym dziale jest wszystko dozwolone.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

Pro User
Awatar użytkownika
Medals: 1
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PC, MD, DC, NGPC, Revo K101, GPD Win, GPD XD (Android)

Konkurs z okazji 25-lecia Sonica

Postautor: MartiusR » poniedziałek 23 maja 2016, 23:24

Cześć Wszystkim!

Za równo miesiąc, 23 czerwca, minie 25 lat od kiedy wyszedł Sonic the Hedgehog na Mega Drive'a, od którego to zaczęła się jedna z najbardziej znanych serii platformówek. To świetna okazja na konkurs, który niniejszym pragnę ogłosić.

Co jest do wygrania? Zwycięzca otrzyma PC-towe wersje gier Sonic Heroes i Sonic Riders - zafoliowane, nigdy nieotwierane! Są to gry które nie doczekały się niestety (jak do tej pory) wydania w dystrybucji elektronicznej. Dla drugiego miejsca na pocieszenie mam grę Sonic: Lost World w postaci klucza do aktywowania na Steamie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać na priva/maila odpowiedzi na pytania konkursowe i do tego napisać w 2-3 zdaniach, kiedy i w jakiej grze (ew. komiksie/serialu) zetknęliście się po raz pierwszy z Soniciem i czy było to "spotkanie" udane, czy też nie bardzo.

Odpowiedzi możecie przesyłać do 17 czerwca, zaś wyniki ogłoszę dzień później, 18 czerwca (w sobotę, ostatni weekend przed 23 czerwca).

A oto pytania:

1.Wymień trzy dowolne gry (z "głównej" serii), w których mogliśmy sterować innymi postaciami niż Sonic.
2.Do której część Sonica niektóre utwory muzyczne (najprawdopodobniej) skomponował Michael Jackson?
3.Która z głównych bohaterek Freedom Planet pierwotnia miała być jeżem i wystąpić w fanowskiej grze z Soniciem?
4.W latach 90-tych na dwa handheldy (nieprodukowane przez Segę) powstały dwie licencjonowane gry z Soniciem - jakie to były gry i o jakich konsolach przenośnych mowa?
5.W jakiej grze wydanej na Saturna i PC Amy Rose i dr Robotnik pojawili się jako grywalne postacie?
6.Który serial z Soniciem jako pierwszy doczekał się oficjalnego, polskiego dubbingu?
7.(uwaga, to może być trudne) - w jakie grze platformowej, niestworzonej przez Segę, która miała premierę przed pierwszym Soniciem na MD, pojawił się jako jeden z przeciwników niebieski jeż, którym najprawdopodobniej był (użyty nie-do-końca-legalnie) Sonic?

Do dzieła! Aby konkurs był ważny, muszą w nim wziąć udział co najmniej cztery osoby (górnego limitu rzecz jasna nie ma :)). Wygrywa osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania. Jeśli takowej nie będzie, wygrywa ten uczestnik, który odpowiedział na największą ilość pytań poprawnie. Dlatego zachęcam do odpowiedzenia na tyle pytań, ile tylko umiecie (nie przejmujcie się zwłaszcza tym ostatnim pytaniem, bo celowo dałem je jako dość trudne) - są akceptowane zgłoszenia, w których nie odpowiedziano na wszystkie pytania (pamiętajcie jednak, że szanse na zwycięstwo rosną wraz z większą ilością odpowiedzi). Jeśli zaś byłaby więcej niż jedna osoba, która miałaby tyle samo poprawnych odpowiedzi, wtedy drogą losowania wybiorę zwycięzcę i "drugie miejsce".

Powodzenia!

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Re: Konkurs z okazji 25-lecia Sonica

Postautor: Rolly » wtorek 24 maja 2016, 10:31

Świetny pomysł i równie fajne nagrody! Sonic Lost World - perełka.
Fajnie, że nie trzeba odpowiedzieć na wszystkie - noż widelec się uda.

Oczywiście dziś wieczorem wrzucę również informację o konkursie na stronę główną ;)
Nie mamy ograniczeń jeśli chodzi o to kto tworzy tego typu zajawki (czy to redakcja, czy ktoś nie z jej szeregów).
Nic tylko podziekować MartiusR!
Obrazek
Obrazek

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » piątek 27 maja 2016, 18:50

Super, bardzo dziękuję za newsa za głównej :) Chyba już wszystko zostało powiedziane, więc nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze raz mooocno zachęcić do wzięcia udziału w konkursie. I przyznam, że nie mogę się doczekać zgłoszeń (mam nadzieję - jak najliczniejszych), choćby ze względu na chęć zapoznania się z odpowiedziami na "dodatkowe" pytanie (o pierwsze zetknięcie z Soniciem).

Drodzy uczestnicy - do dzieła i powodzenia!

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » piątek 17 cze 2016, 20:49

Uwaga, update - ponieważ dostałem do tej pory zbyt małą ilość zgłoszeń, aby konkurs był ważny (niestety, nie dobiliśmy nawet do 4), przedłużam czas na nadsyłanie odpowiedzi o tydzień (do 24 czerwca).

Jeszcze raz mocno zachęcam do udziału - wystarczy odpowiedzieć na choć kilka pytań konkursowych i napisać w 2-3 zdaniach o pierwszym kontakcie z Soniciem.

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » czwartek 23 cze 2016, 21:11

Uwaga, konkurs ma się już ku końcowi, to ostatnia szansa, żeby wysłać zgłoszenie. Dobra wiadomość jest taka, że udało się dobić do limitu minimalnego, a więc już na bank konkurs będzie ważny.

I dokładnie dzisiaj Sonicowi stuknęło 25 lat. Czas leci jak szalony, ostatnio niebieskiemu jeżowi wiodło się ze zmiennym szczęściem, ale wciąż żyje. Z ciekawością wypatruję nowej odsłony serii którą Takashi Izuka już zapowiedział na łamach Famitsu, a cóż to będzie i czy będzie dobre - czas pokaże :)

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » piątek 24 cze 2016, 19:56

I już ostatnie ogłoszenie/update przed podaniem wyników - będzie losowanie! Okazało się bowiem, że z dotychczasowych zgłoszeń ze wszystkich trzech for, na jakich ogłosiłem konkurs, aż trzy przyniosły komplet poprawnych odpowiedzi! Losowanie zrobię dzisiaj o 21-szej, i po tej godzinie podam wyniki (jak również niezwłocznie wyślę maila do zwycięzcy z prośbą o podanie adresu, oraz maila do drugiego miejsca z kluczem do Sonic: Lost World.

Oczywiście jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany - może śmiało wysyłać zgłoszenia do godziny losowania :)

Pro User
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)

Postautor: MartiusR » piątek 24 cze 2016, 22:21

Iiii koniec! Jako że otrzymałem więcej niż 1 zgłoszenie ze 100% poprawnych odpowiedzi, musiałem wylosować dwie osoby spośród tych, którzy na wszystko odpowiedzieli poprawnie. A oto zwycięzcy:

1 miejsce - Rekin (Sonic Heroes, Sonic Riders)
2 miejsce - FotelSkrzypi (Sonic: Lost World)

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za udział, a w szczególności - za podzielenie się ze mną Waszymi historiami o pierwszym zetknięciu z Soniciem. Do "Fotela" już wysyłam klucz, a do "Rekina" prośbę o podanie adresu (uwaga - obie wiadomości wyślę mailem).

To jeszcze na deser - poprawne odpowiedzi na pytania (w spoilerze):

Spoiler: pokaż
1.Za "główną serię" uznawałem dowolną odsłonę, która nie była spin-offem pokroju Sonic Riders czy Sonic R. Opcji była cała masa - między innymi Sonic 3 (& Knuckles), Sonic Adventure, Sonic Heroes, Sonic the Hedgehog z 2006 roku itd.
2. Do Sonica 3, ale uznawałem też odpowiedź Sonic 3 & Knuckles, ze względu na nietypową dystrybucję gry w "dwóch kawałkach".
3.Rzecz jasna Sash Lilac, a oto i jeden z rysunków koncepcyjnych, na których Lilia była jeszcze jeżycą:
http://freedomplanet.wikia.com/wiki/Sas ... ac_Old.png
4.Chodziło o Sonic the Hedgehog Pocket Adventure na NeoGeo Pocket Color i Sonic Jam na niesławną konsolę Tiger Electronics: Game.com.
5. Był to Sonic R (dodam, że obie te postacie łączyły naprawdę słabe statystyki, wygranie nimi wyścigu jest naprawdę ciężkie)
6.Był to Sonic X. I tu ciekawostka - wydany wcześniej Sonic Underground również doczekał się polskiego dubbingu, ale trzy lata po Sonicu X (co oznacza, że w Polsce Sonic Underground pojawił się aż z ośmioletnim poślizgiem)
7.The Adventures of Quik and Silva na Amigę - ja osobiście po raz pierwszy dowiedziałem się o tym z filmiku Larry'ego Bundy Juniora:
https://www.youtube.com/watch?v=S5uC0ymZK3s

Wróć do ● FREE