Motoryzacja

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: Motoryzacja

Postautor: kolo » sobota 11 kwie 2020, 13:51

Miłej jazdy i powodzenia w naprawach, te chińczyki potrafią być naprawdę niewdzięcznymi bestiami kiedy trzeba coś w nich zrobić - do tego stopnia że wielu mechaników odmawia przyjmowania takich do naprawy.
Jeśli będziesz potrzebował części daj znać, powinienem mieć dostęp do jakiegoś złomu, co prawda w firmie mieliśmy Keewaya, Zippa i Ferro / Junaka, ale niektóre części będą pasować.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » sobota 11 kwie 2020, 13:58

Dokładnie, jakością wykonania to one nie grzeszą. Ale z drugiej strony części są bardzo tanie, naprawy proste i do tego jest cała masa poradników DIY.
Gdybym czegoś potrzebował to na pewno dam znać ;)
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: Ostatnie zrobione zakupy

Postautor: Tomcio » poniedziałek 12 kwie 2021, 09:41

Może nie tyle ostatnio zrobiony zakup, ale... sprzedana rzecz! Udało mi się sprzedać swoją poprzednią furę, Opla Astrę H. Mój pierwszy samochód! Kupił go ode mnie przemiły Ukrainiec. Zero targowania, zero czepiania się o pierdoły czy zwracania uwagi na przebieg (281 000 km) - wziął praktycznie z pocałowaniem ręki za cenę, za jaką wystawiłem. Polaczki już na etapie rozmowy telefonicznej oferowali cenę prawie dwa razy niższą za samochód w naprawdę świetnym stanie jak na swój rok. Jak ma być w tym kraju dobrze, skoro Polak Polakowi wilkiem?
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Ostatnie zrobione zakupy

Postautor: miodo » poniedziałek 12 kwie 2021, 11:24

Jest to typowa januszowa zagrywka, zawsze proponują bardzo zaniżone ceny, szczególnie jak sprzedajesz na olx. Ostatnio czytałem o kupującym, który przyjechał oglądać 20 letni samochód za 3000 zł z miernikiem lakieru :D
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: Ostatnie zrobione zakupy

Postautor: Tomcio » poniedziałek 12 kwie 2021, 12:53

Też właśnie, mój miał już niemal siedemnaście lat. Chociaż chciałem go zatrzymać, bo był naprawdę w świetnym stanie i nigdy mnie nie zawiódł, podjąłem decyzję o sprzedaży - posiadanie dwóch samochodów jest fajne, dopóki nie przychodzi w tym samym miesiącu konieczność zapłaty ubezpieczenia :D

Ludzie mają wymagania z kosmosu. Jedna babka dzwoniła i powiedziała, że w niedzielę nie przyjedzie, bo stacje kontroli pojazdów nie są czynne i przyjedzie w poniedziałek. Spoko, rozumiem - ale dwa tygodnie wcześniej robiłem przegląd :D druga narzekała na przebieg - sądziła, że siedemnastoletnie auto będzie miało maksymalnie 120 tysięcy km przejechanych. Trzeci gość narzekał na to, że rdza bierze klapę bagażnika (kompletnie nie widać, co prawda to błąd inżynierów, bo dali metalowe, nieocynkowane śruby idealnie w miejscu, gdzie cieknie woda z dachu). Kazałem mu jechać na ul. Pabianicką w Łodzi (tam mieści się salon Opla) :D

Jak go kupowałem też jechałem z miernikiem :D ale wtedy auto miało lat nieco ponad dziesięć, więc była to "delikatnie" inna sytuacja.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » wtorek 13 kwie 2021, 11:14

Też mam drugie auto, kupione jako awaryjne w razie w, a także do jazdy na rybki, grzybki i do lasu - Fiat Panda 2006 1.1 LPG. Ubezpieczenie to jakieś 300 zł, tankowanie do pełna to 60 zł i wystarczy na 400 km. Zapłaciłem 4300 zł, opłaty na rok, butla ważna do 2029 i do tego sprawna klima i chińskie radio SD USB MP3 :D
Cena niska bo szwankuje wspomaganie (np. lubi się wyłączyć w trakcie jazdy) ale mi to totalnie wisi i nawet na razie nie planuję tego naprawiać.
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: Motoryzacja

Postautor: Tomcio » wtorek 13 kwie 2021, 12:41

Przyznam, że jeszcze w niedzielę rano myślałem o tym, żeby sobie Asterkę zostawić. Właśnie żeby pojechać na grzyby, do lasu czy do Castoramy :D Miałem nawet usuwać ogłoszenie. Traf chciał, że Opel został sprzedany ;)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Re: Motoryzacja

Postautor: martinex 2017 » środa 08 mar 2023, 13:36

Suzuki Wagon R+ 2001 rocznik, 76km. Pierwsze auto po kursie zdanym kilkanaście miesięcy temu. Trudne z początku, ale zajebiście proste w obsłudze, serwisie bez elektrycznych udziwień. Niezawodne, odpala zawsze. Ale kupiłem je za grosze.

Ma trochę nawiązań do Opla, Tworzyli ten model razem z Oplem i Opel ma swoją wersję tego auta ze swoim logiem i nazwą, wizualnie takie same. Na osiedlu nagle dużo tego auta, głównie jako Opel.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » czwartek 09 mar 2023, 01:37

martinex, gratulacje :)
Dobry wybór - mały ale pakowny, dużo miejsca nad głową i wszędzie zaparkujesz. Benzynka czy diesel?
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Re: Motoryzacja

Postautor: martinex 2017 » czwartek 09 mar 2023, 11:13

miodo pisze:martinex, gratulacje :)
Dobry wybór - mały ale pakowny, dużo miejsca nad głową i wszędzie zaparkujesz. Benzynka czy diesel?



W środku jest masa miejsca, schowków, nie jak te czołgi i20, Clio V czy mercedesy.

Benzyna i będę kombinować, bak starcza mi jakoś na miesiąc, a i tak wychodzi znacznie taniej od car sharingów.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » piątek 10 mar 2023, 12:45

Typowy japoński kei-car, praktyczność ponad wszystko. Ja rozglądam się obecnie właśnie za wagonem/agilą lub większą merivą, właśnie ze względu na pakowność i niskie koszty eksploatacji.
///

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości