MEGA DRIVE - problem z dźwiękiem

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

Junior to Ja!
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Max Payne [Xbox] Unreal Gold [PC]
Posiadany sprzęt: Dreamcast, PSX, PS2, PSP, PS3, GameBoy Advance, GameCube, Wii

MEGA DRIVE - problem z dźwiękiem

Postautor: Dzior » niedziela 07 sty 2018, 12:22

Witam, W moim mega drive [ver. 1] nie działa suwak głośności, nie reaguje na przesuwanie. Gdy podłączam słuchawki do gniazda to jest dźwięk tylko strasznie trzeszczy. Czym to może być spowodowane?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: MEGA DRIVE - problem z dźwiękiem

Postautor: kolo » wtorek 09 sty 2018, 00:46

Czasem słyszy się o dużych zakłóceniach w dźwięku i obrazie, ale dotyczy to każdego wyjścia, zwykle winne są wtedy kondensatory i / lub zasilacz. Możliwe że w twoim wypadku uszkodził się potencjometr, albo kona któryś kondensator, ale ciężko powiedzieć. Prawdę mówiąc szybciej i łatwiej chyba będzie kupić gołą konsolę i zastąpić twoją dotychczasową.
Jeśli ci zależy to możesz rozkręcić konsolę (uważaj na kabel od diody zasilania, jest na stałe) zdjąć blachę od masy, oczyścić wszystko sprężonym powietrzem i dokładnie oglądnąć kondensatory w okolicy potencjometru czy nie spuchły, oglądnąć blaszki na potencjometrze itp. Potem skręcić i zobaczyć - szansa że pomoże moim zdaniem znikoma, ale raczej też nie zaszkodzi.
Obrazek

Junior to Ja!
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Max Payne [Xbox] Unreal Gold [PC]
Posiadany sprzęt: Dreamcast, PSX, PS2, PSP, PS3, GameBoy Advance, GameCube, Wii

Re: MEGA DRIVE - problem z dźwiękiem

Postautor: Dzior » wtorek 09 sty 2018, 17:59

Konsolę już rozkręcałem bo robiłem w niej multiregion, w okolicach potencjometru właśnie wszystko wyglądało spoko. No nic, mam nadzieję że jak zrobię stereo mod to jakoś ominie te zakłócenia.

Wróć do ● KONSOLE SEGA