[Książki] Co czytacie?

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
Tylko oglądam...
Awatar użytkownika
Posty: 1
Rejestracja: sobota 24 maja 2014, 14:36
Posiadany sprzęt: PC, Mega Drive, Master System, Game Gear, PSX, GameCube, PSP, NES, Android

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: ufix » sobota 28 cze 2014, 20:07

Ostatnio kupiłem i zacząłem czytać ebooka "Service Games: The Rise and Fall of SEGA", a więc idealnie w temacie strony ;) Jak na razie skończyłem rozdział o SMS i jej poprzednikach i jeśli książka utrzyma poziom do końca, to zdecydowanie jest warta zakupu. Autor dość dobrze balansuje pomiędzy ciekawą opowieścią i suchymi danymi technicznymi, no i co ważne nie skupia się tylko na japońskim i amerykańskim rynku, ale sporo pisze też o reszcie świata. Na tłumaczenie nie ma chyba raczej co liczyć, ale jeśli ktoś zna angielski, to warto się zastanowić nad zakupem :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » niedziela 29 cze 2014, 22:17

Czytam sobie książkę "Ciudad Trujillo" Andrzeja Wydrzyńskiego. Czytam ją już chyba ze dwa miesiące - z doskoku. W ogóle nudny tytuł, jednak z uwagi na ciekawe notki historyczne o reżimie tytułowego dyktatora brnę dalej ;) Na oku mam jakiś dobry kryminał Pani Camilli Lackberg. Lubię kryminały wprost z zimnej północy, mam nadzieję, że "pierwsza-lepsza" książka jej autorstwa mnie nie zawiedzie, a wręcz zachęci do kolejnych pozycji tej autorki.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » niedziela 29 cze 2014, 22:23

Tomcio pisze:Na oku mam jakiś dobry kryminał Pani Camilli Lackberg. Lubię kryminały wprost z zimnej północy, mam nadzieję, że "pierwsza-lepsza" książka jej autorstwa mnie nie zawiedzie, a wręcz zachęci do kolejnych pozycji tej autorki.


Jeśli chcesz być pewien, że tak będzie - polecam "Syrenkę". Bardzo dobra, klimatyczna pozycja, sam przymierzam się po niej do innych dzieł Pani Camilli.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » sobota 05 lip 2014, 15:54

Dzięki wielkie, już zamawiam na Allegro ;)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » sobota 12 lip 2014, 15:41

Syrenka na razie czeka w kolejce. Obecnie czytam powieść Dana Browna Inferno. Calkiem nieźle się to czyta ;)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: kolo » czwartek 31 lip 2014, 16:20

Skończyłem czytać Czarne oceany, pod koniec tempo było naprawdę zabójcze ale sprawiło że nie mogłem się od tej książki oderwać, naprawdę polecam jeśli lubicie fantastykę, chociaż jak dla mnie Lód i większość opowiadań z W kraju niewiernych jest dużo ciekawsza.

A obecnie wziąłem się za The Last Ringbearer, to książka napisana przez jakiegoś ruska która niby opowiada Władcę Pierścieni (a dokładniej Wojnę o Pierścień i to co działo się po niej) z punktu widzenia tych złych, ale... Naprawdę nie ma nic wspólnego, to nawet nie jest słabe fanfiction a jakieś bliżej niezidentyfikowane diabli-wiedzą-co. Autor nie pokusił się nawet o częściowe wykorzystanie historii uniwersum po prostu wszystko olewając albo uznając za wrogą propagandę.
Nie wiem czy dam radę to przeczytać, chyba sobie odpuszczę.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » wtorek 05 sie 2014, 01:46

"Martwa Strefa" spod pióra mistrza - Stephena Kinga. Młody nauczyciel po wypadku samochodowym widzi przeszłość i przyszłość innych ludzi. Drugi dzień czytania, ponad 200 stron za mną. Mocno wciąga. Aktualnie akcja trochę zwolniła, ale nie wątpię, że znowu mocno ruszy.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: kolo » sobota 30 sie 2014, 19:50

Ponownie czytam Padlinę pióra Jacka Sobty, zamierzałem ją sprzedać bo za pierwszym razem nie bardzo mi podeszła, ale teraz zmieniłem zdanie. Choć nie jest doskonała to jest dość ciekawym połączeniem kryminału i fantastyki.
A oprócz tego... Sakura Wars, czyli manga, całkiem fajna, niestety tym bardziej jest mi żal że Sega nie wydała pierwszych części po angielsku (a czwórkę strasznie ciężko w polsce dostać).
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Rolly » środa 17 wrz 2014, 11:02

Ja osobiście przeskoczyłem sobie trochę na komiksy [m.in. dlatego że coraz bardziej szwankuje mi wzrok, po godzinach w pracy przy kompie bolą mnie oczy - kuźwa], aż przypomina mi się podstawówka..
Mniej małych liter a więcej obrazów i czasami też coś ciekawego się znajdzie. Obecnie przeglądam sobie 100 dusz, całkiem fajny mroczny klimat o potępionych :)
Obrazek
Obrazek

Bez pisania wariuje ^^
Awatar użytkownika
Posty: 422
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:54

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: wojtas-nm » środa 17 wrz 2014, 23:37

JPF wzielo sie za wydawanie Berserka. Doczekałem się ;-)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: kolo » czwartek 18 wrz 2014, 16:02

wojtas-nm pisze:JPF wzielo sie za wydawanie Berserka. Doczekałem się ;-)

Ja już jakiś czas temu złożyłem preorder na pierwsze 3 tomy (więcej na razie nie ma), teraz zostaje tylko czekać :D
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości