Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona 3 Portable, Need For Speed: Underground
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PSP, Wii, DS, 3DS, PC

Re: Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Postautor: kolo » piątek 07 cze 2013, 00:04

No widzisz... Projekt tak stary że już wszyscy zapomnieli, przeglądnij dział to znajdziesz wątek o Golvelliusie, leży od dawna ale pliki dalej mam i jak będę miał więcej wolnego to mogę do niego wrócić.
Poza tym robię grę w Javie na zaliczenie, ale to będzie żenada więc pewnie wam jej nie udostępnię (tylko na PC).
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » sobota 08 cze 2013, 19:36

Dla Dreamcastera i Onikage.
Panowie jednak z braku czasu muszę zrezygnować z projektu tłumaczenia gier Milestone na język polski dla konsolki Dreamcast.
Zarzucam Wam pliki - może uda się Wam je dokończyć. Tłumaczenie z JP na ENG a potem na PL nie jest bardzo skomplikowane. Większość pliki to PVR - niestety te z wersji Wii są jakoś dziwnie kompresowane więc narazie nie udało mi się wyciągnąć najwięcej kwestii gadanych z folderu MAIL.
Reszta tłumaczeń znajduje się w pliku 1ST_Read.BIN. Opcje, kredyty, komentarze przy zdobywaniu punktów.
Porównajcie sobie pliki. Amerykański odpowienik 1stbina to karous_us.rso.
W paczce Karous macie przykładowy plik z DCekowym tłumaczeniem na pl z jp.
Wrazie pytań - służę pomocą.

ObrazekObrazek

Paczka Wii (rip bez muzy i dźwięków) - https://docs.google.com/file/d/0B7LE8zX ... sp=sharing
Paczka DeCe PL (rip bez muzy) - https://docs.google.com/file/d/0B7LE8zX ... sp=sharing

PS. Pliki możecie udostępniać gdzie chcecie, blogi, strony z news-ami itd..

Jak skończycie - wspomnijcie gdzieś tam o wujku Rolly'im :D
Obrazek
Obrazek

Daje radę ^^
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Shenmue (DC) & Crush (PSP)
Posiadany sprzęt: Dreamast & PSP

Postautor: Torqe » niedziela 09 cze 2013, 19:21

Osobiście wolałbym tą grę niż Shenmue. Kocham grę Yu Suzukiego ale skończyłem ją 4 razy i ogarnałem wszystko co się da (chyba?). Natomiast Karous jest dla mnie nie zrozumiały nawet w 1%. Tłumaczenie z japońskiego na polski to jednak większe wyzwanie i dlatego napiszę : Rolly ty leniu ! :D
Nie obrażaj się wiem, że masz mało czasu ale Twoje popierdółki zawsze skupiały moją uwagę i brakuje mi nowych kosmicznych poradników (graffiti w JSR rula!).
Zaczynasz coś i nie kończysz a robisz zajebistego smaka... Ach!

P.S. Onikage czy możemy liczyć dopasowanie łatki z Cave Story do wersji DCkowej ?
Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Gears Of War: Ultimate Edition (Xbox One X), Destiny [PS4 Pro], Battlefield 1 [PS4 Pro]
Posiadany sprzęt: Nintendo Switch, PS4 PRO, XboxOne, WiiU, DC, Wii, X360, PS3, XBOX, 3DSXL, PSV

Postautor: Onikage » niedziela 09 cze 2013, 21:00

Powiem ci szczerze, że nic mi nie wiadomo o wersji na DC. Posiadasz jakieś screenshoty, albo jakieś info? Jaka to wersja? Powstała także wzbogacona wersja Cave Story na Pc Remastered, którą wydano również na Wii. Da się przekonwertować spolszczenie do nowej wersji Remastered na Pc ale grafikę i wszystkie fonty trzeba wykonać na nowo. Jeżeli chodzi o samą konwersję spolszczenia z PC na konsolę DC to nie powinno być chyba problemów.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » niedziela 09 cze 2013, 21:02

Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Gears Of War: Ultimate Edition (Xbox One X), Destiny [PS4 Pro], Battlefield 1 [PS4 Pro]
Posiadany sprzęt: Nintendo Switch, PS4 PRO, XboxOne, WiiU, DC, Wii, X360, PS3, XBOX, 3DSXL, PSV

Postautor: Onikage » niedziela 09 cze 2013, 21:43

Temat ogólnikowy - http://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?t=1894

Sprawdziłem pliki daemonem, a samą grę odpaliłem na emu nullDc.
Da się zrobić spolszczenie jednak potrzeba skompilować nowy obraz CDI, a tego jeszcze nigdy nie robiłem.
To czysty port z Pc tak więc można podmienić pliki spolszczone i sprawdzić czy wszystko działa jak należy na DC. Ewentualnie przekonwertować pliki z wersji psp, bo z tego co widzę wyglądają tak samo.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » niedziela 09 cze 2013, 21:46

Onikage pisze:Da się zrobić spolszczenie jednak potrzeba skompilować nowy obraz CDI, a tego jeszcze nigdy nie robiłem.

viewtopic.php?f=6&t=1249
Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika

Postautor: Onikage » niedziela 09 cze 2013, 21:58

Dokonałem ekspertyzy spolszczenia Cave Story.pl
A więc spolszczenie działa jak należy tylko trzeba dorobić polskie znaki, bo wersja Pc-etowa miała już zainstalowaną polską czionkę. Na DC jest inna, a na psp jest w pliku dat. Testowano na emulatorze NullDC :D

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise

Postautor: Rolly » wtorek 22 paź 2013, 17:43

Drogie panie, drodzy Panowie.
Jakieś nowe informacje z obozu tłumaczeń Shenmue i Cave Story?Czasu troszkę mineło a z tego co wiem szczególnie Cave Story zbliżało się ku końcowi.
Może sami autorzy coś więcej napiszą, bo czekamy z niecierpliwością.
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » poniedziałek 05 lut 2018, 23:06

Cave Story już jakiś czas temu przetłumaczone a ja z nudów w robocie zabrałem się za nowe translacje (zamiast bez sensu siedzieć na internecie).
Chciałbym w końcu ukończyć coś "polskiego" na Saturna, więc dla treningu zabrałem się za szutera (aby nie przerosły mnie ilości tekstu oraz jedną grę na PC :)
Dla zainteresowanych pierwsze szoty :) Tytuły to aktualnie tajemnica (dla tych co nigdy w owe pozycje nie grali) :)

Obrazek
Postęp prac : około 19%
Obrazek
Postęp prac : dialogi około 95%
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » sobota 10 lut 2018, 12:13

Mam dla Was łątkę (ver. 0.9) do Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue (Windows PC), dzięki której zagracie w przygody Jacka Frosta w naszym ojczystym języku. Tłumaczenie obejmuje wszystkie dialogi w grze.
W tej wersji nie udało mi się zmienić na język polski ekranu startowego oraz ekranu statusu.
Jeśli ktoś z Was ma możliwość odnalezienia gdzie lub w jakiej formie znajdują się owe dane, proszę o dokończenie translancji.
Podziękowania za tłumaczenie z języka japońskiego dla : https://twitter.com/brento_bento
Plik z tłumaczeniem znajdziecie na : https://drive.google.com/file/d/1S3DIbI ... sp=sharing
Gra leży sobie na : https://drive.google.com/file/d/1ISno12 ... sp=sharing
Obrazek
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● KONSOLE SEGA