:: Forum portalu SEGA-SKY - Wyświetl temat - Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Re: Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Postautor: Dreamcaster » środa 15 maja 2013, 12:20

Ja też mam problemy z zainstalowaniem GAU. To nawet nie jest instalka, z tego co rozumiem to są jakieś skrypty które się odpala albo rozpakowuje w Total Commander? Whatever :P.

Ten link który prowadzi do chińskiego forum jest ciekawy, niestety google translate kiepsko tłumaczy j. chiński i pozostaje wiele niewiadomych. Jedyne co rozumiem to info że trzeba zmienić w plikach header za pomocą hex edytora. Kiedyś to robiłem przy okazji tłumaczenia DOA2, pliki BIN ukrywały w sobie tekstury PVR, po zmianie headera plik BIN zamieniał się na PVR. W przypadku DOA2 miałem dużo informacji po angielsku a nawet mini tutoriale. Z Berserkiem nie ma tak łatwo : [ .
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » czwartek 16 maja 2013, 10:37

Czas uchylić rąbka tajemnicy.
Jeśli dobrze pójdzie (na chwile obecną czekam na odbiór nowego lapka, który poradzi sobie z bardziej wymagającymi programami) jest cień szansy że zagracie w... Chaos Field, Radirgy i Karous (tu dziękuje za natachnienie Paulinie, która przypomniała mi o grach Milestone ^^ ).
Otóż.
Wszystkie też 3 shootery wyszły w języku angielskim na konsole Wii. UFO przetłumaczyło je na zrozumiały język i wydało w Stanach. Musiałem się upewnić ale Youtube też potwierdziło, że są to skończone tłumaczenia.
Zajawka poniżej :

Na pomysł okazuje się aby sprawdzić pliki z Wii i dopasować je do DC nie wpadł jeszcze nikt (sam się zdziwiłem że te gry wyszły poza JP), także podejmuje się tego działania.
Jak będzie z plikami dowiecie się już wkrótce. Mam już potrzebne narzędzia do obróbki Nintendo, wszystkie gry skończyłem więc wiem też co wymaga translacji. Także teraz kwestia przyjżenia się nim dokładniej gdyż doświadczenie też jest dużo wieksze niż kilka lat temu.
Jeśli pójdzie z angielskim to i pewnie już potem nie będzie problemu z tłumaczeniem na polski ;)

Ps.
Przy okazji jeśli ktoś bardziej chciałby się zagłębić w porównywanie gier.
Rent a Hero no.1 (Wersja DC JP - Xbox wersja ENG.)
Hundred Swords (Wersja DC JP - PC wersja ENG.)
Vandal Hearts (Wersja SAT JP - PSX wersja ENG.)

Namierzyliście jeszcze coś (np. Saturn / PSX) - dajcie znać, czy czymś się bawiliście ;)
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » czwartek 16 maja 2013, 10:58

Super wiadomość, wierzę że dasz radę z grami od MileStone. Widziałem na tym chińskim forum że też przetłumaczyli te gry. Wyzwaniem może być polska czcionka :D. Co do Rent a Hero to odpuść, szkoda czasu, ludzie sceny DC co się znają na crackowaniu nie podołali, można o tym poczytać na internetach.
Jakbyś się gdzieś zaciął to pisz bo, co dwie (albo więcej) głowy to nie jedna ;]

Btw: Kombinowałeś coś dalej z Berserkiem?
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise

Postautor: Rolly » czwartek 16 maja 2013, 11:04

Sam będe kombinował jak dostanę nowy sprzęt bo na tym aby reseta nie zaliczyć to program musi być np. mega leciutki. Na większych plikach nawet w Hexedytorze nie da się pracować..

Co do shmupów - jakby coś będe Was prosił o radę/pomoc. Bedziemy współnie kombinować ;)
Szkoda Rent a Hero bo to świetna giera :/
Obrazek
Obrazek

No prawie jak Member
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Guwange, Karous
Posiadany sprzęt: PC i DC

Postautor: PalRose » poniedziałek 20 maja 2013, 13:26

Cieszę się, że jestem Twoim natchnieniem <fan> a tak na poważnie, trzymam kciuki oby udało się coś z nimi zrobić tym bardziej, że wszystkie te gry to shmupsy! Jej!

Rookie
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Gears Of War: Ultimate Edition (Xbox One X), Destiny [PS4 Pro], Battlefield 1 [PS4 Pro]
Posiadany sprzęt: Nintendo Switch, PS4 PRO, XboxOne, WiiU, DC, Wii, X360, PS3, XBOX, 3DSXL, PSV

Postautor: Onikage » poniedziałek 20 maja 2013, 14:13

Z fontami nie powinno być problemów, w każdym bądź razie w wersji na Wii z łatwością można je zlokalizować ^^

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » niedziela 26 maja 2013, 21:26

No w końcu na nowym sprzęrzęcie w końcu udało się rozpakować całe 4GB Ultimate Shooting Collection z Wii.
Co za tym idzie mam dla Was bardzo dobre wieści! Spójrzcie na poniższe dwa screeny a na pewno pojawi się na waszych twarzach banan xD
Tak! Pliki z małymi wyjątkami są takie same! Jest oczywiście kilka róźnic ale to wyjdzie pewnie w praniu.
Szczegółnie zbyt często pojawiają się dodatkowe pliki z dodatkiem "US" czyli pewnie coś zangielszczane, rozmiar świadczy o tym, że trzeba będzie tylko zmienić nazwy i powinno być ok.
Narazie wyodrębniam i łącze pliki i poźniej wezmę się za testowanie selfboota na DC. Gra ma dużo PVR więc szansa że coś uda nam się połączyć w całość z 25% wzrosła na ponad 65%!
Czekajcie na dalsze newsy i pierwsze screeny już z całej kompilacji.
Narazie na pierwszy ogień poleciał Karous, pewnie pod koniec przyszłego tygodnia będzie już wszystko wiadomo, bo na dziś odpuszczam ;)

SEGA Dreamcast
Obrazek
WiiU
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Członek ^^ Forum
Posiadany sprzęt: pc, ps3

Postautor: pietrek » czwartek 06 cze 2013, 23:46

Witam. Dowiedziałem się, że kiedyś w planach/jakimś projekcie było przetłumaczenie Shenmue. Szukałem więc w Google, ale nic ciekawego nie znalazłem, poza narzędziami do translatingu tej gry. Chciałby ktoś wspólnie podjąć się tego zadania? Ja jestem w stanie się poświęcić. Parę godzin dziennie znalazłbym. W kilka osób może w kilka miesięcy, albo i szybciej byśmy się uwinęli. Są jacyś chętni?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » czwartek 06 cze 2013, 23:55

Nowy użytkownik i już się chcesz zabrać za tłumaczenie Shenmue? Witamy na forum! Przetłumacz menu główne tymi narzędziami i może pierwszą scenkę z ojcem Ryo, to może zmobilizujesz ludzi na tym forum i kilka osób się dołączy. Ja też w miarę możliwości mogę pomóc jak znajdę wolny czas. Najpierw przydałoby się zobaczyć jakieś demo możliwości, czyli to o czym pisałem wyżej.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona 3 Portable, Need For Speed: Underground
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PSP, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » czwartek 06 cze 2013, 23:57

Ja nie mam czasu nawet na mój projekt a co dopiero pomagać z Shenmue, odpadam.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » czwartek 06 cze 2013, 23:59

kolo pisze:Ja nie mam czasu nawet na mój projekt a co dopiero pomagać z Shenmue, odpadam.

What what what, jaki projekt? Coś związanego z DC :D ?
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● KONSOLE SEGA