Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Re: Tłumaczenia SMS/GG/MD/SS/DC - Dyskusja

Postautor: Dreamcaster » sobota 25 sie 2012, 10:22

Cała grafika znajduje się w PAC'ach. Pisząc grafika mam na myśli wszystkie obiekty na arenach (otoczenie), główne postacie, przeciwnicy, przedmioty. Niestety nie ma tam pozostałych czcionek :- (

Czcionka o której pisaliśmy wyżej, prawdopodobnie nie jest od Opcji + Title Screen. Przyjrzyjcie się dokładnie i porównajcie sobie na przykład każdą literkę "E" na tych zdjęciach. Ewidentnie się różnią.

Czcionka
Obrazek

Title Screen
Obrazek

Gameplay
Obrazek

Ustawienia pada
Obrazek

World
Obrazek

Na pierwszy rzut oka czcionka pasuje do Title Screen, ale jak się porówna każda literę w napisie PRESS START BUTTON, to nie ma już wątpliwości że to inna czcionka. Jeśli nadal macie wątpliwości przyjrzyjcie się literce B,T,O.

Stawiam piwo osobie która odnajdzie wszystkie czcionki ;P. Myślę że w grze jest ich co najmniej 3.
Obrazek

Rookie
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Gears Of War: Ultimate Edition (Xbox One X), Destiny [PS4 Pro], Battlefield 1 [PS4 Pro]
Posiadany sprzęt: Nintendo Switch, PS4 PRO, XboxOne, WiiU, DC, Wii, X360, PS3, XBOX, 3DSXL, PSV

Postautor: Onikage » sobota 25 sie 2012, 10:23

Tylko, że tam jest jeszcze pliczek TEX.FONT.
Te obrazki wskazują na to, że to będzie grafika ;]

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » niedziela 24 lut 2013, 15:05

Odkopuje stary temat bo wczoraj się dorwałem bo przetłumaczonej wersji Berserka, niestety po rosyjsku.
Gra jest w pełni przetłumaczona - czyli całe menu oraz sekcja World, oprócz tego wszystkie kwestie mówione zostały zdubbingowane. Wrzucam filmik oraz kilka zdjęć.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czyli jednak się da przetłumaczyć tę grę :). Mamy na forum ze 3 informatyków, może wspólnymi siłami uda się rozpracować Berserka. Ma ktoś ochotę przyjrzeć się bliżej tej grze?
Obrazek

Bez pisania wariuje ^^
Awatar użytkownika

Postautor: wojtas-nm » poniedziałek 25 lut 2013, 11:52

Mógłbym pomóc od strony merytorycznej, jednak poczytam dzisiaj poradniki na temat tłumaczenia i może będę mógł pomóc też technicznie.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » poniedziałek 25 lut 2013, 21:56

Wydaje mi się, że należałoby najpierw skontaktować się z przedstawicielami rosyjskiej sceny tłumaczeń, aby zorientować się, co i jak ruszyć. Mogę się założyć, że Ruskie mają w zanadrzu jakieś aplikacje, które ułatwiły im przetłumaczenie wielu gier. Jakby co, mogę pomóc.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » poniedziałek 25 lut 2013, 22:58

Jakiś czas temu jak byłem podjarany tłumaczeniami na DC rozmawiałem z najaktywniejszym Rosjaninem ze sceny DC na ten temat. Niestety nie ma namiarów do grup, które piraciły i wydawały przetłumaczone gry na Dreamcasta :( . Dzisiaj sobie porównałem pliki z oryginalnej płyty z tymi zmodyfikowany przez Vector (grupa która tłumaczyła Berserka) i oto one:

1ST_READ.BIN
FONT.TEX
M_GTEX.TEX
MENU.TEX

Teraz próbuje je otworzyć, poświęciłem dzisiaj na to trochę czasu, ale żaden program nie otwiera tych plików TEX (mimo że je wspiera).
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » poniedziałek 25 lut 2013, 23:46

Nie wierzę, że nie ma z nimi żadnego kontaktu. Przecież na pewno istnieją fora internetowe, na którym chłopaki się udzielali, więc musieli zostawić po sobie jakiś ślad. Choćby adres mejlowy. Szkoda, że nie znam ruskiego, bo chętnie sam bym poszukał jakiegoś sposobu na kontakt z nimi.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » poniedziałek 25 lut 2013, 23:58

Jeden z użytkowników GPP napisał że postara się odnaleźć jakiś kontakt do tych ludzi, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

Btw: dzisiaj wrzuciłem kolejny film na youtube, jakby ktoś chciał sobie posłuchać Berserka po rosyjsku ;D

Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » wtorek 12 mar 2013, 23:01

Sam oblukam te pliki, które wskazałeś i sprawdzę czy da się coś w prosty sposób z nimi zrobić.
Ewentualnie spakuj je i wrzuć na jakiegoś hosta bo chyba dużo nie ważą.
Oczywiście w chwili wolnej bo mam teraz ostatnio dużo na główie..
Skoro ruscy dali radę to nie powinno być aż tak z tym dużo zachodu ;)
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » środa 13 mar 2013, 21:13

Sprawdź załącznik. Wrzuciłem do folderu Berserk trzy podfoldery:

1. Folder "Rus Vector" - tutaj się znajdują zmodyfikowane przez ruskich pliki.

2. Folder "Sword of the Berserk - Guts' Rage v1.002 (2000)(EIDOS)(PAL)[!]" - niezmodyfikowane pliki z oryginalnego GD-Rom'a. Niestety w wersji PAL, ruscy pracowali na wersji NTSC-U

3. Folder "SWORD OF THE BERSERK by DA1MØN" - niezmodyfikowane pliki do wersji NTSC-U. Jakaś dziwna niescenowa wersja. Nie mam dostępu do wersji od Kalisto...

===================================================================================
Uwagi: W folderze #2 brakuje pliku FONT_T.PVR, wygląda na to że wersja PAL została pozbawiona tej czcionki.

W folderze #3 brakuje pliki IP.BIN, którego nie potrafiłem wydobyć obrazu (nie wiem jak to się robi z obrazów NRG), ale to chyba żadna strata ponieważ ten plik nie był zmodyfikowany przez ruskich. Wrzuciłem go bo może pomóc w skompilowaniu nowego obrazu.
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » środa 15 maja 2013, 10:06

Sam kuźwa totalnie zapomniałem o Berserku (olśnienie nastąpiło przy okazji mojego tajemnicznego projektu - wkrótce coś więcej, nie chcę narazie zapeszać. Na pewno byłby to import a nawet kilka, nawet jak nie wypali dam Wam szybko info jaki był plan) :D
Jutro przed wyjściem do pracy to sprawdzę Twoje pliki i czy jest tam coś do oblukania w jakiś prosty sposób ;)
--------------------- > EDIT <----------------

Sam narazie poległem :/
Nie sprawdziłem tylko Game Archive Unpackera, który wspiera bardzo dużo formatów w tym ze starych gier - http://forrox.narod.ru/gaup_en_form.htm. Nie mogłem go zainstalować bo mój złom jak za dużo procka żzera zalicza resety..

Sprawdziłem TexResizer 3.1 - nie otwiera akurat tego typu w żadnej z 3 form.
TEX2TGA - również nie wspiera tej rozdziałki.
PuyoTools - również problem z otworzeniem.
Samego tekstu w czystej formie np. z sekcji WORLD też nigdzie w tych plikach nie ma.

Ruscy pisali coś o tych plikach na : http://dreamcast.org.ru/forum/index.php?topic=388.0 i odsyłają też do chinoli.
W wolnej chwili wieczorem jeszcze pokombinuje.
Obrazek
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● KONSOLE SEGA