Zamiennik nośnika GD-ROM dla DC!

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Zamiennik nośnika GD-ROM dla DC!

Postautor: Tomcio » niedziela 17 sie 2014, 12:19

Stało się, Ruskie pokazały zamiennik nośnika GD-ROM dla naszego DC! Coś niesamowitego - jestem w szoku, że działa to bezbłędnie. Ciekawe, kiedy scena stworzy miniaturowego DC... Jak widzę fotki to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w obudowie Makarona jest obecnie sporo miejsca...

Link do zakupu tutaj: http://renovation-3do.narod.ru/USB-GDROM_Controller.htm

Co myślicie o tym?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Re: Zamiennik nośnika GD-ROM dla DC!

Postautor: Dreamcaster » niedziela 17 sie 2014, 12:53

Polacy byli pierwsi, dokładnie to Deunan. Czemu mamy dać zarobić ruskowi, skoro GDemu kosztuje 100 euro, 30 ojro ulicą nie chodzi. Lepiej wspierać polskie produkty. #jedzjablka ;- ).

Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » niedziela 17 sie 2014, 16:51

No tak, tylko GDEMU nadal nie jest dostępne, co jednak nie zmienia faktu że ruskie krzyknęli tyle że włos się na głowie jeży, za 130 euro będę miał zapas Dreamcastów na 20-30 lat jak nie dłużej.
Obrazek

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika
Złota rączka (1)
Posiadany sprzęt: 3x DC, Saturn, 3x PS2, PSX, Xbox Classic, Pegasus iq502, NDS, PSP i złomy

Postautor: xzer0 » poniedziałek 18 sie 2014, 11:31

Jako człowiek niezarabiający jestem zwolennikiem "domowej roboty". Będę robił HDD mod, ale troszkę inaczej. Przylutuję się do płytki GD ROM, a nie do płyty głównej. Jak skończę to wszystko pokażę i może będę przerabiał za drobną opłatą..... Części dużo nie kosztują ot kątowe gniazdo IDE i kable kynar + trochę cyny i topniku. Bardziej rozchodzi się o robociznę. Podobnego moda do ps2 slim robiłem 6 godzin rozłożonych na 3 dni, ale tam to był hardcore z miejscem. Jeszcze zostało mi dziurę wyciąć. Zresztą mam fotki.

http://imgur.com/3VTaO24

http://imgur.com/W4YZLdY

http://imgur.com/iOgMlKM
3x Dreamcast (w jednej konsoli HDD mod, SD mod i wkrótce bios mod i vga mod)
PStwo (HDD mod)
2x PS2 fat + Network Adaptor
PSP Fat
Pegasus IQ 502
Sega Saturn
Xbox Classic
PSX 5502
NDS

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » poniedziałek 18 sie 2014, 13:44

Ja nie zastanawiam się nad modami - ew. zainteresuje się tanim gotowcem. A dlaczego? Gram aktualnie po kilka godzin w tygodniu i myśle że ten 14-letni laser jeszcze podziała - kiedyś był dużo bardziej katowany :D Poza tym - jestem estetą i nie lubie kabli, krojenia obudowy itd. Cenny jeszcze spadą - jestem cierpliwy.
Obrazek
Obrazek

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: The Legend of Zelda Wind Waker
Posiadany sprzęt: NES, SNES, PSX, PS2, PS3, PSP, XBOX, X360, NGC, NDS, WII, SATURN, DC, N64

Postautor: szczuru » poniedziałek 18 sie 2014, 13:58

Rolly pisze:Ja nie zastanawiam się nad modami - ew. zainteresuje się tanim gotowcem. A dlaczego? Gram aktualnie po kilka godzin w tygodniu i myśle że ten 14-letni laser jeszcze podziała - kiedyś był dużo bardziej katowany :D Poza tym - jestem estetą i nie lubie kabli, krojenia obudowy itd. Cenny jeszcze spadą - jestem cierpliwy.

@Rolly, ale to można bardzo ładnie wpasowaćna tył ;)

Obrazek

PS.Jak coś to miałbym kogoś kto to robi w Łodzi ;) (Dual Biosy/VGA/SD też ;) )
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » poniedziałek 18 sie 2014, 20:02

szczuru pisze:
Rolly pisze:PS.Jak coś to miałbym kogoś kto to robi w Łodzi ;) (Dual Biosy/VGA/SD też ;) )

How much?
Obrazek

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: The Legend of Zelda Wind Waker
Posiadany sprzęt: NES, SNES, PSX, PS2, PS3, PSP, XBOX, X360, NGC, NDS, WII, SATURN, DC, N64

Postautor: szczuru » wtorek 19 sie 2014, 00:25

Dreamcaster pisze:
szczuru pisze:
Rolly pisze:PS.Jak coś to miałbym kogoś kto to robi w Łodzi ;) (Dual Biosy/VGA/SD też ;) )

How much?

IDE w DC o ile dobrze pamiętam to około 100zł, co do reszty to musiałbym podpytać.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Dreamcaster » piątek 02 lis 2018, 17:23

Klony GDEMU w dobrej cenie na Ali - https://www.aliexpress.com/item/Optical ... 75048.html

Przy dzisiejszym kusie wychodzi ~254 zł, więc naprawdę atrakcyjna oferta. Kupując bezpośrednio od Chińczyka na Taobao, który to montuje wychodzi 223 zł, ale jeśli doliczyć agenta to wyjdzie drożej niż na Ali, gdzie mamy ochronę 60 dni w sam raz na testy.
Obrazek

Wróć do ● KONSOLE SEGA