Dreamcast Online - Dreamarena & SegaNet

Chcesz podyskutować na tematy związane ze wspaniałymi konsolami jakimi są SEGA Dreamcast, Saturn, Mega Drive, SegaCD, Game Gear, Master System? Może szukasz pomocy? Zajrzyj tu koniecznie!

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Re: Dreamcast Online - Dreamarena & SegaNet

Postautor: Rolly » sobota 21 sty 2017, 14:39

Niestety dzisiejsze ponad 2 godzinne testy nie dały skutecznego podłączenia do internetu.
Testowałem kilka ustawień i ich różnych wariantów. W czym jest problem? Nie mam pojęcia. Modem usb sygnalizuje działanie, modem w DC również, DreamPi nie wywala podczas boota i nasłuchu żadnych błędów.
Dziś skoczę lub jutro wybiorę się po baterię i kolejny kabel do modemu (jeden miałem stary - może się zużył).
Przekładanka kabli modemowych do modulatora xzer0 na usb nic nie dała. Czy działa poprawie nie wiem. Muszę sprawdzić ten bateryjny :/

EDIT: Co najgorsze wyczytałem właśnie na forum Dreamcast-Talk, że zasilanie z USB jest niewystarczające przy palowskich modemach gdzie potrzebne jest min. 18V czyli ta samoróbka prawdopodobnie nie działa :/ czekam na info od xzer0.
EDIT2: Wersja z bateriami również nie nawiązała połączenia :( Szukam na forum DC-T wsparcia czy może być tego inna przyczyna niż modulatory.
Obrazek
Obrazek

Pro User
Awatar użytkownika
Medals: 1
Złota rączka (1)
Posiadany sprzęt: 3x DC, Saturn, 3x PS2, PSX, Xbox Classic, Pegasus iq502, NDS, PSP i złomy

Postautor: xzer0 » niedziela 22 sty 2017, 12:47

Moja wersja bateriowa daje 18V, a wersja USB nawet 20V (ciut więcej dla pewności). W środku jest przetwornica step up z 5V do wyższych napięć. Ogólnie modulatorów jestem pewien na bank. Za prosta konstrukcja. Druga rzecz - masz raspberry pi 1 tak? Może dreampi jest od 2 w górę? I co jeszcze mogę poradzić? Może zrobisz tradycyjne połączenie na linuxie dla testu?
3x Dreamcast (w jednej konsoli HDD mod, SD mod i wkrótce bios mod i vga mod)
PStwo (HDD mod)
2x PS2 fat + Network Adaptor
PSP Fat
Pegasus IQ 502
Sega Saturn
Xbox Classic
PSX 5502
NDS

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise

Postautor: Rolly » niedziela 22 sty 2017, 13:27

Narazie twa diagnozna problemu przez chłopaków z DC-Talk. Zobaczymy czy czymś mnie oświecą :)
Moje Rapsberry to B+ jest w zupełności wystarczające. Zresztą DreamPi sygnalizuje, że jest OK. Modem USB również został wykryty.
Obstawiam albo kable, albo modulatory. Ew. modem w DC chociaż sygnalizuje prace gdy uruchomimy PlanetWeb.
Poniżej opisywane kable R11 które się różnią ?!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pro User
Awatar użytkownika
Złota rączka (1)
Posiadany sprzęt: 3x DC, Saturn, 3x PS2, PSX, Xbox Classic, Pegasus iq502, NDS, PSP i złomy

Postautor: xzer0 » niedziela 22 sty 2017, 13:31

Ogólnie kabel telefoniczny potrzebuje tylko 2 żyły, ale nie wiem jak modem usb wysyła........
PStwo (HDD mod)
PSP Fat
Pegasus IQ 502
Sega Saturn
Xbox Classic
PSX 5502
NDS

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » niedziela 22 sty 2017, 21:23

Kolejne informacje z placu boju :)
Aktualnie wyjaśniło się, że winny był modem USB. Nie jest kompatybilny z DreamPI (to tzw. softmodem).
Także jeśli ktoś kupował te same modele, które wskazał Dreamcaster - pewnie napotkacie ten sam problem.
Jeśli zalogujecie się do DreamPi i wklepiecie komendę lsusb a potem cat /dev/ttyACM0 i zobaczycie to co na ekranie poniżej (Device 004 to właśnie modem) - musicie kupić inny model.
Ekipa forum DC-Talk informuje, że rekomendowany jest Dell NW147 lub LCS-8156c1
Obrazek
Obie modemowe diody muszą się świecić. Kabel z dwiema żyłami jest również OK o czym wspomniał xzer0.
Podziękowania za pomoc dla Adamera.
Problem potwierzony ze źródła :
"Modem with 0572:1300 and chip CX06836-11" http://www.linuxant.com/pipermail/hsfli ... 01467.html
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » poniedziałek 23 sty 2017, 14:53

Szkoda że nie działa. Chciałem znaleźć tańszą alternatywę do modemu Della, bo u nas w Polsce nowy kosztuje 150 zł a na allegro nie było żadnych używek. Kierowałem się tym, że modem Z Ali wygląda tak samo jak Dell a w opisie jest napisane - Support: Linux.
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » poniedziałek 23 sty 2017, 21:58

Nic się nie dzieje - 20zł to nie 2000zł ;) Szkoda tylko, że przekoczowałem z nim dobre kilka miesięcy. Teraz znów muszę się rozglądać po necie.
Z tym Dellem jest problem, małe ilości i wysokie ceny. Ale jeśli nie uda mi się zdobyć go gdzieś taniej - trudno będę musiał wysupłać te max 150zł.
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » wtorek 07 lut 2017, 00:02

Na eBay pojawił się właśnie wspomniany wyżej modem Della Nw147. Cena podobna, ale na szczęście rekompensuje to tania wysyłka - raptem 12zł do PL. Sam modem to 55zł wedle aktualnego kursu $.
Link dla zainteresowanych : http://www.ebay.pl/itm/FAX-Modem-NW147- ... Sw-0xYOABw
Zakupiłem - nie chce mi się czaić przez kolejne tygodnie :)
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » sobota 25 lut 2017, 12:19

Modem Della dostarczony do mnie. Niestety i tak nie udało się nawiązać połączenia z siecią.
Sam modem działa poprawnie (pamiętajcie aby dostarczyć do Raspberry Pi odpowiedniego napięcia - najlepiej powyżej 5V - gdy podłączyłem modem na jednej słabszej ładowarce, nie uruchamiał się).
Po długich testach i konsultacjach na forum DC-T - są tylko dwie opcje albo dzieje się coś z modemem w mojej konsoli albo modulatory napięcia (usb i bateryjny) jednak nie działają i nie dostarczają odpowiedniego napięcia.
Jeśli będę miał okazję przetestuje cały kompletny zestaw na innej konsoli.
Aktualnie więc musicie sami podjąć decyzję czy chcecie się w to bawić. Ew. czy kupować dużo droższy pełny gotowy i przetestowany zestaw.
Obrazek
Obrazek

Daje radę ^^
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Shenmue (DC) & Crush (PSP)
Posiadany sprzęt: Dreamast & PSP

Postautor: Torqe » sobota 23 gru 2017, 01:21

Rolly dał sobie spokój jak widzę.
Ktoś w PL dał radę i połączył się za pomocą DreamPi z netem? Jakieś porady zakupowo-sprzętowe dla lamusów takich jak ja?
Obrazek

Pro User
Awatar użytkownika
Złota rączka (1)

Postautor: xzer0 » środa 18 lip 2018, 22:42

Ja dałem radę. Wykorzystałem raspberry pi zero W (wbudowane wifi) za 50zł, modem lenovo, modulator to własna konstrukcja. Quake 3 działał. Internet też. Niedługo poradnik. Szykujcie 110zł na części i zakładamy nowy dział ONLINE.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
PStwo (HDD mod)
PSP Fat
Pegasus IQ 502
Sega Saturn
Xbox Classic
PSX 5502
NDS

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● KONSOLE SEGA