Yakuza - seria

Chcecie podyskutować o Niebieskich, holdingu SEGA-Sammy? Ich planach, kondycji finasowej, historii itp.? Zapraszam do Was do tego działu.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Yakuza - seria

Postautor: Tomcio » poniedziałek 11 mar 2013, 20:48

Obrazek

Yakuza jest obecnie chyba najbardziej rozchwytywaną serią od Niebieskich, stworzoną po śmierci DC. Cykl jest bardzo podobny w swoich założeniach do Shenmue (przynajmniej takie jest moje zdanie). Grałem wyłącznie w edycję na PSP kilka godzin i dwójkę na PS2, dosłownie kilka minut. Jednak jak widzę, kolejne części wydane wyłącznie na PS3 wyglądają znakomicie. Podobne dostają też oceny. Ostatnio została wydana piątka w KKW, na którą reszta świata zaciera rączki. Nic dziwnego, ponieważ gra zbiera doskonałe noty, głównie za scenariusz, liczbę godzin potrzebnych na przejście gry (recenzenci mówią coś o 50-70 godzinach!!!) i ZAJEBISTĄ grafikę.

Co Wy sądzicie na temat Yakuzy?

PS: Jak umieścić tu filmik z YT? <idiot> Znacznik YT nie działa... Oo

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Re: Yakuza - seria

Postautor: Rolly » wtorek 12 mar 2013, 22:47

Ja uwielbiam tą serię. Może nie tak jak Shenmue, ale to naprawdę świetna gra. Od czasów PS2 naprawdę ją rozubudowano. Nagoshi ma jednak dyńkę do gier.
Brutalność, dorosły scenariusz, jak mawiał kolo "największy jebaka" w okolicy :D , rozwałka i zadymy, masa rzeczy i wątków pobocznych do zrobienia no i babeczki! <lol>
Obecnie kończę wersję na PSP i pewnie z chęcią pojadę też część 2.
Co do wersji PS3... Mmm! Chciałoby się je sprawdzić. Ryu Ga Gotoku 5 to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Pomijam już świetną grafikę i system. Ale do tego.. Jazda taksówą, polowania, kilka postaci, możliwość pogrania na automatach w Virtua Fighter 2 (!), mini gry taneczne... Po prostu aż chce się grać! :hyhy:
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Filar Portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona 3 Portable, Need For Speed: Underground
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PSP, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » wtorek 27 sie 2013, 11:36

Grałem tylko chwilę w 1, skończyłem 3 i obecnie zacząłem powolutku grać w Dead Souls, wrażenie z serii jak najbardziej pozytywne - takie Shenmue tylko nastawione dużo bardziej na akcję. Mi tam odpowiada, nie jest to dla mnie gra marzeń ale zdecydowanie można się wciągnąć i nie dziwię się że jest tak popularna.
Nie mogę doczekać się aż dostaniemy piątkę, zdecydowanie kupię (może nawet w międzyczasie zainwestuję w czwórkę i skończę jedynkę).

Wstępne wrażenia z Dead Soul s mam raczej mieszane - niby fajnie, powiew nowości i miła odskocznia, ale jak dotąd prezentuje się raczej prymitywnie, zobaczymy czy jest coś faktycznie ciekawego do roboty oprócz strzelania do zombiaków.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)

Postautor: kolo » sobota 05 gru 2015, 22:44

Na dzisiejszym (?) konwencie Sony pojawiła się informacja że Yakuza 0 prędzej czy później pojawi się po angielsku (miejmy nadzieję że prędzej, znacznie prędzej niż 5 która powinna mieć za niedługo premierę).
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » wtorek 27 wrz 2016, 19:26

Która cześć na PS3 jest Waszym zdaniem najlepsza? Którą warto kupić?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: kolo » środa 28 wrz 2016, 23:18

Z części na część robią się coraz lepsze, więc podejrzewam że 5 (w którą jeszcze nie grałem), ale mają dość rozbudowaną historię (choć chwilami zalatującą telenowelą) i na dobrą sprawę najlepiej jest ogrywać za kolejnością.
Jeśli jednak chcesz tylko ogarnąć z czym to się je i jak ci się nie spodoba to sprzedać to polecam czwórkę jeśli tanio znajdziesz (piątka jest wyłącznie cyfrowa i waży jakieś 23GB, więc do pobrania i instalacji musisz mieć prawie 50GB wolnego miejsca na dysku). Ma swoje wkurzające momenty jak każda odsłona, jednak ze względu na różnych nowych bohaterów nadal nie będziesz ogarniał niektórych wątków, ale w przeciwieństwie do trójki nie będziesz się czuł jakby na głowę spadł ci fabularny fortepian. Niby Dead Souls jest najtańsze, ale... Ekhem, po prostu powiedzmy że jest bardzo specyficzne i zaczynasz doceniać dopiero po dobrych kilku godzinach kiedy już zapomnisz że w to się nie da grać.
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » piątek 15 cze 2018, 21:35

Yakuza 0 na PC zamówiona.
Ale przygodę planuję zacząć od Yakuza Kiwami.
W końcu pogram w tą genialną serię (w engliszu), której zazdrościłem posiadaczom Playstation.
Dobry ruch ze strony Segi aby zgarnąć moje pieniądze.
Brat poleca, kolo poleca, więc oby mój komp ją pociągnął :)
Obrazek
Obrazek

Wróć do ● SEGA OGÓLNIE