Filmy, które mógłbyś oglądać w nieskończoność...

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Filmy, które mógłbyś oglądać w nieskończoność...

Postautor: Tomcio » niedziela 06 cze 2010, 17:47

Każdy z nas na pewno ma filmy, do których zawsze miło wraca. Nie nudzą się nawet podczas dziesiątego, setnego, tysięcznego (?) seansu. Moglibyście o nich trochę napisać, nie ograniczając się jedynie do tytułu? Mile widziane nawet Wasze mini-recenzje czy po prostu wspomnienia z nimi związane. Dla mnie takim filmem jest "Hakerzy" z Angeliną Jolie w roli głównej. Choć jest to obraz stary , z tego co pamiętam to wyprodukowano go w 1995 roku, to ma dla mnie bardzo dużą wartość. Obejrzałem go bowiem po raz pierwszy w wieku, kiedy o własnym komputerze mogłem tylko pomarzyć. Dlatego tak bardzo mi się podobały wyczyny nastoletnich hakerów, zdolnych do złamania każdych zabezpieczeń. Bez dwóch zdań dla mnie film kultowy. Chociaż za każdym razem gdy go oglądam to wkurza mnie strasznie końcówka z badassem na deskorolce. Ale w filmach z tamtego okresu zawsze chyba znalazł się taki żenujący moment.

"Przerwana lekcja muzyki" to drugi film, który mógłbym oglądać w nieskończoność. Zadziwia mnie świetna historia i postać Angeliny Jolie, która odgrywała w nim najbardziej widoczną drugoplanową rolę. Dla przypomnienia napiszę, że grała psychopatkę nie dającą się systemowi obecnemu w szpitalu. Nie brała tabletek, potrafiła być arogancka i niemiła, ale jak trzeba było to zmieniała swoje przysposobienie do ludzi. Potrafiła wtopić się w otoczenie, otaczającą ja grupę ludzi i zachowywać się adekwatnie do nich. To zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Angelina pokazała w tym filmie, co znaczy być najlepszą aktorką.

Co dziwne, Angelina pojawiła się również w trzecim filmie,o którym teraz chciałbym wspomnieć. Jest to "60 sekund", traktujące o złodziejach aut. Ale o tym filmie chyba nie muszę dużo pisać, bo każdy go oglądał tak mi się wydaje. Świetna gra aktorska i przede wszystkim stojący za nim reżyser - Jerry Bruckheimer - spowodowały, że za każdym razem gdy oglądam ten film, na mojej paszczy gości radość. No i super utwór na samym początku filmu - niesamowicie buduje klimat.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Postautor: miodo » niedziela 06 cze 2010, 19:19

"Święci z Bostonu" - dwaj bracia irlandzkiego pochodzenia postanawiają na własną ręke wymierzać sprawiedliwość mafiozom i tym podobnym szumowinom. Świetna fabuła, muzyka no i te teksty rzucane przez aktorów :D
"na krzywe drzewo i salomon nie naleje" "był tu jakiś facet i zostawił ci w...wi....wizy.....KURWA! TO CI ZOSTAWIŁ!! KURWA!!! DUPA!!!"
///

Zaawansowy Forumowicz
Awatar użytkownika
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 18:50

Postautor: TroniC » poniedziałek 07 cze 2010, 21:49

"Miłość w rytmie rap" (kto wymyśla te poryte polskie tłumaczenia?). Jarałem się motocyklami, ciuchami i muzyką. Naście lat temu ukierunkował moje wyobrażenie o USA. ;) Film też nie taki zły jak go obsmarowywują... ;)
"Matrix" - za efekty i fabułę.
Szeroko pojęte kino azjatyckie - łykam wszystko jak pelikan...
Z polskich Pitbull i tyle...
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » wtorek 08 cze 2010, 16:57

Kiedyś do oporu wciskałem w siebie Szreka, ale te czasy już dawno minęły (doszło nawet do tego że cytowałem kilkuminutowe fragmenty na wyrywki :D ), w sumie film oglądnąłem koło 30 razy, ale w końcu zaczął mnie nudzić, a teraz "dzisiejsze" filmy, choć są starsze od owej bajki.

12 małp jeśli jeszcze nie oglądnęliście zróbcie to kiedyś koniecznie, film wyróżnia się bardzo charakterystycznymi i charyzmatycznymi bohaterami świetnie odegranymi przez aktorów, wciągającą i zaskakującą fabułą, oraz przytłaczającym klimatem pełnym szaleństwa (główny bohater siedział w psychiatryku) i nieskutecznej walki mającej na celu nie doprowadzeniu do apokalipsy.

Teraz dużo zabawniej, lecz również z podskórną dawką smutku, czyli Kapuśniaczek. Chyba wszyscy wiedzą kto to Louis de Funès, czyli mamy tu do czynienia ze wspaniałą grą aktorską owego pana, przezabawnymi pomysłami i rozwiązaniami fabularnymi, oraz większą niż zwykle w jego filmach pewnością że główny bohater "nie pasuje" do reszty społeczeństwa. Tak jak wcześniej chyba każdy powinien to zobaczyć, choć z innych powodów.

I teraz czas na film który skłonił mnie do przeczytania oryginału, choć nie jest to aż takie rzadkie w moim przypadku, to jednak pokazuje jak bardzo byłem pod wrażeniem. Mam tu na myśli film Nędznicy z 1998 roku. Głównie ze względu an wyśmienitą fabułę, która pomimo wielu uproszczeń i niedomówień jest bliska oryginałowi, niezłą grę aktorską większości postaci itp. Choć w zasadzie nie ma tam niemal niczego doskonałego, to całość jest co najmniej świetna, polecam zwłaszcza dotrwanie do końca, ze względu na świetną scenę którą przyjdzie nam tam zobaczyć. Polecam go oglądnąć, choć mimo swojej opasłości nadal jest bardzo wybrakowany i wygładzony nadal jest świetnym filmem, tym którzy chcą naprawdę poczuć o co chodzi w tej historii polecam albo samą książkę, albo miniserial (4 odcinki) pod tym samym tytułem.
Obrazek

Pro User
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 21 lis 2010, 12:59

Postautor: dreamcast25 » niedziela 01 kwie 2012, 23:24

napewno by to byly 2 czesci Batmana Tima Burtona.

Batman Begins takze,ale juz Mroczny rycerz troche słabiej.

Pro User
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 13:16

Postautor: King » poniedziałek 02 kwie 2012, 17:02

Braveheart, Skazani na Shawshank, Powrót do przyszłości (trylogia) :D

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » sobota 14 kwie 2012, 16:40

Titanic, dwie pierwsze części Terminatora, Godfather.

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości