Engarde - nowe czasopismo o grach wideo w Polsce

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Engarde - nowe czasopismo o grach wideo w Polsce

Postautor: Tomcio » środa 19 lis 2008, 18:08

Do dwóch liderów branży - PE oraz N+ - już za kilka dni dołączy całkowicie nowa gazeta - Engarde. Traktować będzie ona tylko o konsolach obecnej generacji (brak niestety kochanej Czarnulki), zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych. Czy jest już skazana na sukces? A może nie ma miejsca już dla trzeciego Gracza na rynku?

Pierwszy numer gazety pojawi się w kioskach juz za parę dni (konkretniej 22 listopada), zaś pierwsi będą mogli ją dorwać ludzie odwiedzający Poznań Game Arena. Okładka Engarde prezentuje się następująco:

Obrazek

Miesięcznik posiadać będzie 72 strony, po brzegi zapełnione recenzjami najnowszych tytułów oraz okołogrowymi felietonami. Jego cena wynosić będzie 9.99 zeta. Ja już na pewno kupię - choćby z samej ciekawości.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

Pro User
Posty: 199
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 22:20

Postautor: Century Child » środa 19 lis 2008, 18:15

Projektowi przyglądam się z ciekawością, bo każdy "nowy gracz" na rynku może liczyć się z moim zainteresowaniem. Do tej pory te próby były padaczne (vide konsolowy "Click!", "Virus" itp. ...). JAk będzie teraz? Nie mam pojęcia, sama okładka to straszna lipa, ale jeśli chłopaki nadrobią wartością merytoryczną to można na to przymknąć oko i dać im chwilę na podłapanie skilla... lub zatrudnienie dobrego grafika. Numer obadam właśnie na Poznań Game Arena, dopiero po obadaniu treści i stylistyki będę mógł coś szerszego napisać. Niemniej życzę powodzenia!
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1222
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 22:15
Lokalizacja: Sega HQ
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » środa 19 lis 2008, 20:02

10 zeta za 72 strony pierwszego !! numeru ? To jakas kpina xD Być może przekartkuje te Ągarda w Empiku ale napewno go nie kupie . Na pewno 5-6 z tych 72 stron to będą reklamy ...
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » środa 19 lis 2008, 21:09

Komercha. Nie ma czarnuli więc jak na razie ode mnie mają kopa w dupę. :P

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » środa 19 lis 2008, 23:05

Niech mnie nie rozbrajają - dołożę drygą dychę i mam grę na DeCe :P
A serio w dobie netu, takowych gazet już nie kupuję - może gdyby kosztowały max. 3 zł.
Engarde z czym do ludzi się pytam...
Ostatnio zmieniony sobota 06 gru 2008, 13:27 przez Rolly, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » środa 19 lis 2008, 23:35

Te ceny pewnie maj± z góry ustawione.
Kiedy¶ PE kosztowa³o 4.99pln, potem 6.99pln, potem 7.99PLN, a teraz nie wiem ile, bo nie kupujê, ale mam dla nich respect tak czy pstrak :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Postautor: miodo » czwartek 20 lis 2008, 00:04

Też nie kupię, prędzej zassę PDFa i zobaczę czy jest to warte ciężko uciułanej dyszki - jeśli tak to może kupię. Bym przekartkował w empiku tak jak Samuel ale mieszkam na takim zadµpiu, że do empiku jest 20km :P
///

Under Defeat Master
Awatar użytkownika
Posty: 499
Rejestracja: wtorek 27 cze 2006, 16:36
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, XBOX

Postautor: radEk » sobota 22 lis 2008, 12:47

... zawsze są salony Kolportera ; >
zapewne obadam go w drodze po nowego Mystic Art'a.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » środa 03 gru 2008, 17:38

Gazetkę obczaiłem w salonie Kolportera. Zdecydowanie nie jest ona warta tych niecałych dziesięciu złotych. Badziewny papier, badziewny layout, badziewne teksty i oceny. Fallout 3 - ocena 8? WTF? No fakt, każdy ma własne zdanie, jednak widać wyraźnie, że koleżko oceniający grę od Bethesdy nie spędził dużo czasu przy niej i w ogóle nie docenił.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » środa 03 gru 2008, 23:18

Oni dopiero zaczynaj±, pocz±tki zawsze s± trudne.
Nie wiem jak u nich, ale chyba w takim PE maj± 10 dni na testing i napisanie recki.
Na xboxxn ten termin jeszcze krótszy bo tydzieñ max, nie dla mnie to :P

I tak mam respect tylko dla Psx Extreme, oni zawsze pisali zawsze fajnie i z humorem ;). Teraz ich nie kupujê, bo nie mam kiedy nawet przeczytaæ :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1222
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 22:15
Lokalizacja: Sega HQ
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » czwartek 04 gru 2008, 00:22

Dwa dni temu rzuciłem okiem na Engard no i rewelacji nie ma. Szata graficzna zawodzi na całej linii. Oceniaczka to jakiś LOL ;-] . Jeszcze na minus to malutki screeny i ich zródło pochodzenia (internet). Ale jak napisał Martinex początki są trudne. Drugi numer kupie bo wyczytałem na ich forum ze od następnego numeru startuje dział retro, czyli to co mnie najbardziej kręci. Mam nadzieje ze będzie na co najmniej 2 strony.

Btw: Wiedzieliscie ze Tronic z na naszym forum jest Zastępcą Redaktora Naczelnego ?
Obrazek

Następna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości