Wasze Game Story.

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Wasze Game Story.

Postautor: Kamillo » piątek 04 kwie 2008, 15:05

Ema, ciekawi mnie (serio, nie piszę tego tylko po to, aby był nowy temat) jak wyglądała Wasza historia jako gracza, chyba rozumiecie o co be ;)

U mnie zaczęło się bardzo wcześnie i już od next-gena :D W 1996 roku, kiedy miałem 5 lat kojarzyłem gry tylko z automatami, o istnieniu czegoś takiego jak konsola czy komputer nie miałem zielonego pojęcia. Pewnego dnia zawołał mnie do siebie wujek (taki wujek "nie wujek", do dziś mówię do niego po imieniu i traktuję bardziej jak kuzyna :P). Kiedy zobaczyłem TV zamurowałło mnie, był to wtedy zapauzowany Tekken. Na początku myślałem, że to film (serio), ale zaraz załapałem o co chodzi. Przez rok dniami przesiadywałem u wujka nonstop grając. Z tego okresu wspominam Tekkena, potem Tekkena 2, Resident Evil, Crash Bandicoot i Blood Omen'a. W 97' wszystcy kumple mieli pegazusy, i zacząłem zazdrościć im tego, że wymieniają się grami, sugestiami itp. Na prawdę, czułem się gorszy kiedy opowiadałem jak straszy wyskakujący zombiak w RE podczas gdy oni opowiadali, jak boją się grać w Contrę nocą :P Wkrótce i ja miałem pegazuska. Było fanie (Contra, Monster In My Pocker, Mortal Kombat 3, Kick OFF, Robocop, Mission Imposible, James Bond rulla!). Po roku (1998) zatęskniłem za PSX'em, i jakoś sam nie wiem czemu, rodzice mi go kupili. Grywałem w to co wcześniej plus Soul Reaver, Tekken 3, Crash 2 i 3, Ace Combat 3, Colin McRae, Gran Turismo 1 i2, Dino Crisis, RE3, Driver, Duke Nukem TTK i wiele, wiele innych. W roku jubileuszowym (2000 dla niekumatych) kumple mieli już PeCety i wtedy nie dość, że znów zazdrościłem im tego czego kilka lat wstecz, to w większości ich blaszaki przewyższały możliwości mojego szaraka. Zbierałem kasę przez rok, sprzedałem PlayStation (mój największy błąd), trochę dołożyli rodzice i w 2001 miałem własnego kompa. Było spoko, gier było ogrom, więc nie będe wymieniał. W 2003 przez przypadek w me ręce wpadł GBC, którego prawie nie używałem. Minęły 4 lata, znudził mi się ciągły upgrade PC więc znów chciałem wrócić do konsol. I wtedy właśnie do mych łap (zamiast PS2, które miałem dostać) wpadło cudo o nazwie Dreamcast. Nie muszę chyba dużo o nim pisać :) W maju 2006 napyłem PSX'a, GC i PS2. W wakakacje zamieniłem PSX na Saturna i dokupiłem Xboxa i znów PSX. Nie minęło kilka miesięcy, a sprzedałem GC, Xboxa i GBC, potem SS. I tak zostałem do dziś :) W planach mam X360, już od dawna, ale odkąd cena spadła plany te stały się bardziej realne.

Wasza kolej, mam nadzieje, że nie będe jedyny :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » piątek 04 kwie 2008, 15:53

Ja zacz±³em od jakiego¶ Atari, ale nie pamiêtam jakiego, bo to by³o blisko 15 lat temu, wtenczas ledwo co umia³em mówiæ, a co dopiero rozpoznawaæ sprzêty.
Pamiêtam tylko jedn± grê na ten sprzêt-gaszenie po¿aru, ale co¶ by³o zwalone i nie mo¿na by³o psiukaæ wod± :P

Pó¼niej u nas w domu pojawi³a siê pierwsza Amiga 500, zagrywa³em w takie gry jak Arabian Nights, Lotus 2, Kid Chaos czy Lethal Weapon i wiele innych (gry na ni± mam po dzisiejszy dzieñ).
Czasem nawet bawi³em siê systemem operacyjnym Workbench, ale z powodu s³abe english'a nie wie mog³em na nim zrobiæ.
Od tamtego momentu narodzi³a siê moja fascynacja prostymi systemami operacyjnymi i jêzykiem angielskim.

W pó¼niejszym okresie naby³em druga Amigê 500, bo poprzednia pad³a, druga te¿ pad³a na pysk to siê dorobi³em trzeciej znajduj±c j± na ¶mietniku :P i tez pad³a.
Naszed³ czas by zmieniæ platformê.
Trochê u kumpla moje starszego brata grali¶my na PSX'e (to by³y totalnie inne czasy ni¿ teraz koñcówka lat 90-tych, by³em w miarê normalnym ludkiem, mój brachol te¿, ale teraz siê wiecznie k³ócimy, jak dla mnie chyba zbyt ostro, bo krzes³em to mog³em go zabiæ przecie¿).
To wpad³a idea by kupiæ PSX'a.

Nówka za 6 stówek, model 7502 dzieñ 24 czerwca 1999, nawet pamiêtam dzieñ.
Pocz±tkowo podnieca³em siê demówkami, nastêpnie dorobi³em siê Tekken 3, który mnie wci±gn±³ jak bagno, dzisiaj nawet czasem go odpalam.
Konsolê po trzech latach przerobi³em i laser pad³ 2.5 miesi±ca po przeróbce, to ¿em odkupi³ od kumpla brata tamtego PSX'a (model 1002), który notabene tez pad³, to by³em zmuszony kupiæ psone'a, który te¿ za d³ugo nie pos³u¿y³.

Pó¼niej doszed³em do wniosku, ¿e czas zmieniæ platformê.
Mia³em dylemat DC vs GC.
Z DC brakowa³o mi kilka gierek, za¶ z GC serii RE :)
Wybór pad³ na DC ze wzglêdu, ¿e by³ tañszy i wiêcej gier z niego przemawia³o do mnie.
31 sierpnia 2004 pojecha³em do sklepu robson i zakupi³em u¿ywanego Dreamcasta, z który po dwóch tygodniach wróci³em, bo zacz±³ siê resetowaæ, a jako ¿e przys³ugiwa³a 1-miesiêczna gwarancja to j± wykorzysta³em i nawet naprawili :P.

Gier na DC du¿o siê nie przetoczy³o, ale ten gry mia³y to co¶, ¿e chcia³o sie w nie graæ, trafi³em na mo¿e 3 crapy, reszta to dobre szpile by³y.
Rok pó¼niej pad³a p³yta g³ówna (brak obrazu), ale j± wymieni³em w sklepie, pó¼niej znów pad³a i do dzi¶ DC jest zepsuty.
Gra³em m.in w takie gry jak Shenmue (za t± grê wykartkowa³em 120 pln), RE2/RECV, Tomb Raider:The Last Revelation, Super Runabout, Crazy Taxi, Sega GT, Sega Rally i wiele innych hitów.

DC by³ jedyna platform± na która mia³em tylko oryginalne gry i nie z powodu, ¿e konsola nie czyta³a CD-R, bo czyta³a (model z wrze¶nia 2000) ale z powodu, ¿e jako¶ tak wysz³o.

Nastêpn± i ostatnia platform± by³ Xbox kupiony jako nówka, nie przerobiony (plu³em sobie w brodê, ¿e od razu go nie przerobi³em), razem z konsol± kupi³em grê o tytule Rallisport Challenge 2.
Gra mia³a kozack± grafikê na tamte czasy, ale jako¶ szybko siê znudzi³a mi i ostro zawiod³em siê na tej platformie, my¶la³em nawet by zamieniæ na PS2, ale tego nie zrobi³em.
Dorobi³em siê pó¼niej Splinter Cella, a ten ju¿ by³ ciekawszy, Burnout'a i wiele innych gier, pó¼niej konsolê przerobi³em i siê cieszy³em XBMC na dysku :P.
Pó¼niej wstawi³em do niego dysk 40GB z kompa, który by³ ju¿ powa¿nie uszkodzony, a pó¼niej wstawi³em 160GB, a dysk 40GB sprzeda³em, a oryginalny dysk wyl±dowa³ w kompie i do dzi¶ tam siedzi.

Xbox by³ platform±, która mi najmniej siê psu³a, bo jak dot±d to tylko zacinaj±ca siê tacka co najwy¿ej.

Xbox jest ostatni± konsol± jak± kupi³em i w tej materii pewnie siê ju¿ nic nie zmieni.

You're not alone, Kamillo.
Ostatnio zmieniony sobota 05 kwie 2008, 12:02 przez martinex 2017, łącznie zmieniany 1 raz

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1222
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 22:15
Lokalizacja: Sega HQ
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » piątek 04 kwie 2008, 16:46

martinex 2017 pisze:Od tamtego momentu narodziła się moja fascynacja prostymy systemami operacyjnymi i językiem angielskim.

Dobrze ze nie rozwinales watku o systemach operacyjnych... myslalem ze sie znowu rozpiszesz o swoim óbuntu :rotfl:
martinex 2017 pisze:to były totalnie inne czasy niż teraz końcówka lat 90-tych, byłem w miarę normalnym ludkiem, mój brachol też, ale teraz się wiecznie kłucimy, jak dla mnie chyba zbyt ostro, bo krzesłem to mogłem go zabić przecież).

To akurat mogles sobie darować





Pierwszy kontakt z grami mialem gdzies w wieku 5-6 lat, kuzyn kilka razy mnie zabral do salonu gier. Gralem w jakies bijatyki ale malo co pamietam z tego okresu. Dalej był NES, gralem u kolegów, nigdy swojego nie mialem. To byla chyba 1wsza klasa pods. Ostro sie grało w Contre, 'Czołgi' czy Mortala. Kolejny system to MegaDrive którego dostalem na komunie, moja pierwsza konsola :) Świetne czasy, chyba wtedy jako jedyny na osiedlu moglem sie pochwalic 16-sto Bitem. Megadrive'a z grami nigdy nie sprzedalem nadal go mam, lezy gdzies w szafie z grami.

Kolejna konsola, PSX. Pierwszy raz sie zetknalem z tą konsolą jeszcze za czasów jak chodziłem do ABC przy Bałuckim Rynku (Rolly bedzie kojarzył) żeby wymieniać sie grami na Megadrive'a. Taki koles za doplata wymienial gierki, albo skupywal po nizszej cenie :zdegustowany: Dostałem 100 zeta na urodzinki i oczywiscie wydałem na cartrigda Sonic & Knuckles, zauwzylem ze gosc wystawił jakas nową konsole oczywiscie chodzi o PSX'a. Kilku dresiarzy zagrywało sie w Dynasty Warriors, ja szczeny nie moglem podniesc z zachwytu nad ta grafiką. Prawdziwy KnockOut

Zaczelo sie proszenie, blaganie rodziców, obiecywanie ze sie bede lepiej uczyl jesli mi kupia na Gwiazdke PSX'a. Dopiero dostalem za rok konsole (Gwiazdka 98') Od tego momentu zaczelo sie hardcorowe granie haha, kilku godzinne sesje przed konsola ktore odbiły sie na moich ocenach, czyli byl ch.uj z obietnicy zlozonej rodzicom :rotfl:


Po ośmio latach postanowiłem kupic sobie nowy system, zawsze chcialem miec Dreamcasta, w 2006 stalem sie szcześliwym (?) posiadaczem DC. Dlugo sie ta konsola nie nacieszylem po 2 tygodniach konsola odmowila posluszenstwa. W tym samym roku kupilem sobie PS2, bardzo sie zawiodlem na tej konsoli ... nie dorasta PSXowi do pięt. Te gry juz nie mialy tego 'czegos' co mnie przykuwalo na dlugie godziny przed PSX. Po tym konsolowym niedosycie postanowilem kupic kolejnego Dreamcasta (grudzień 2007) no i tak sie konczy moja growa historia. Być moze za jakis czas kupie sobie Xbox'a albo GC ...
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » piątek 04 kwie 2008, 22:11

Jak chcesz to mogê rozwin±æ w±tek o systemach operacyjny :P
W±tek z bracholem przypadkowo napisa³em, ale to prawda przez ostatnie 10 lat zmieni³em siê bardzo, tylko pasja do gier ta sama :P

Pro User
Posty: 199
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 22:20

Postautor: Century Child » sobota 05 kwie 2008, 13:59

Lekki OT - Kamillo, jak XO to tylko oryginały - piraty nie mają tu sensu bytu, gdy Cię zbanują, a gra bez Live także jest bez sensu.

Moja historia sięga nie tak dawnych czasów, bo nie są to Atari ani inne równie ciekawe i niesamowite zabawki, choć obcować z nimi miałem przyjemnośc, ale MegaDrive'y, Nes'y, i tak aż do teraz do X360 i PS3. Jak dużo bym tu nie napisał, ile bym się nie naprodukował to nie ma sensu, gdyż najdłuższy akapit byłby przy historii z DC, która trwa...
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » sobota 05 kwie 2008, 19:29

Century Child pisze:Lekki OT - Kamillo, jak XO to tylko oryginały - piraty nie mają tu sensu bytu, gdy Cię zbanują

Spokojnie, konsoli nie przerobie conajmniej do utraty gwarancji, w końcu jak mi padnie to sam Bill (no, teraz już nie on) mi ją naprawi :hyhy:

Century Child pisze:gra bez Live także jest bez sensu.

Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Sądze, że główna wartość gry to nadal single player, a nie online. Co więcej - ja X360 mam zamiar kupić głównie (aby nie powiedzieć, że tylko) dla trybu samotnika, a przede wszystkim dla nowych hitów, których na PS2 już wiele nie będzie (z aktualnych zapowiedzi czekam na Alone in the Dark, Mercenaries 2, Euro 2008, Destroy All Humans! BWU, Call of Duty 5 (tak, wiem, mnie też to zwaliło z nóg) i mam nadzieje na wyjście portu No More Heroes z Wii).

Wybaczcie za OT(powiedź).

Century Child: Odpowiem tu ^^ - mnie CoD5 nie miał jak zwalić z nóg, jestem przekonany że nie będzie to taka rewolucja w systemie jak CoD4, a to za sprawą tego że Treyarch robi akurat tą część. EOT

Lubię to Forum ^^
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 02:19

Postautor: Amigoo » poniedziałek 21 lip 2008, 00:48

Od zawsze ciagnelo mnie do gier, zawsze od rodzicow wyludzalem na automaty :rotfl: W 99 roku braciak 4 lata starszy (ja mialem wtedy 10 lat) przyniosl do domu pegazuska. Gralismy calymi dniami i co jakis czas wymienialismy spalone konsole, o zasilaczach i joystickach nie wspominając:) Potem brat w 2001 przyniosl do domu PSXaaa...swego rodzaju rewolucja in da house mozna powiedziec;) zakochalem sie w nim. Rok potem (2002) ... Dreamcast. Soul Calibur i basta. 2003 - Xbox i najwspanialsza rzecz na swiecie czyli wypalenie sie w temacie gier mojego brata i wszystklie konsolki tylko dla mnie:D sprzedałem Xboxa a i kupilem PS2. Potem sprzedalem psxa dla gierna czarnule:P W 2005 roku padla mi ps2 i kupilem nowa. Potem na wakacje 2007 do pracy i po nich kupilem Xboxa 360. I tak moje game story ma sie do dzis;)

Najlepsze gry z calego mego zycia - shadow of the colossus, residenty, soul calibur, crash 3

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » poniedziałek 21 lip 2008, 01:13

najwspanialsza rzecz na swiecie czyli wypalenie siê w temacie gier mojego brata

Niestety te¿ siê wypali³em i urlopy od konsoli nic nie daj±, ale konsoli i tak nikomu nie oddam za nic.

crash 3

Pamiêtam u Siebie stare, ale jare czasy kiedy to nie by³em jedynym graczem w okolicy i siê gra³o albo z tekken 3 w 5-6 osób w team battle czy w³a¶nie zalicza³o adventure w crash 3, w to nawet dziewczyny gra³y :), nie raz matka (nie moja, mojego kumpla u którego te pielgrzymki robili¶my :) ) grozi³a ¿e wyrzuci psx'a za okno

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » poniedziałek 21 lip 2008, 10:09

Najpierw... najpierw był Pegazus. Ta cudaczna konsola dała mi się we znaki po raz pierwszy, kiedy miałem lat 5... Ach, co to były za czasy - cztery godziny grania bez przerwy w zarąbiste tytuły, przerwa na obiad i znów kolejne cztery godziny. A w co tak się zagrywałem? No a w co taki Tomcio mógł przecież - jeno w Mariana, jakiegoś Wariota i (a jakże!) Contrę. Niekiedy dochodził bilard (przykro mi, ale nie pamiętam tytułu). Na Pegazie ciorałem dość długo, bo do 1999. [Sorry, zapomniałem dopisać do listy takie gry, jak: Tank, seria Goal!, Micro Machines, Dizzy, Felix the Cat, Spider Man, Duck Hunt i masa innych]

I pewnie grałbym dalej (:)), gdyby mój najlepszy kumpel, starszy ode mnie o dwa lata, nie dostał w prezencie urodzinowym PSXa. Od tego momentu porwała mnie magia 3D i sam zapragnąłem mieć taki sprzęt w domu. Niestety, nie pozwalały mi na to fundusze. Pozostały więc jedynie długie nasiadówki w Crasha, Spyro i serię RE (sic!) u znajomego.

I tak minęły cztery lata, kiedy to kupiłem używanego Szaraka w zestawie z padem, kartą pamięci i kilkudziesięcioma grami. Wtedy się zaczęła szajba! Zarywanie nocek, nagminne spóźnianie się do szkoły... piękne czasy ;). Z miłości do konsol zakupiłem w 2003 roku Game Boy'a Color wraz z kilkoma grami. Choć świetnie się przy nim bawiłem (ach, ta Zelda i Warioland!), po prau miesiącach odłożyłem go na półkę.

Dochodzimy do roku 2006, w którym to dziwnym trafem nabyłem najwspanialszą konsolę poprzedniej generacji - Dreamcasta. Co było dalej, nie muszę chyba pisać - miłość zamieniła się w istną orgię (?). Zresztą, tak jest do teraz.

A plany na przyszłość? Na 18. urodziny zażyczyłem sobie X360 z kilkoma grami, a po zakupie kompa i założeniu Neta planuję nabyć X-kloca/GaCka (jeszcze się wacham).
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » poniedziałek 21 lip 2008, 11:16

a po zakupie kompa i za³o¿eniu Neta planujê nabyæ X-kloca/GaCka (jeszcze siê wacham).

Nie masz neta?
Z kafejki klikasz?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » poniedziałek 21 lip 2008, 11:30

martinex 2017 pisze:Nie masz neta?
Z kafejki klikasz?

Niestety. Ale w kafejce (a konkretniej - w zaufanej bibliotece, gdzie pracuje mój znajomy) mam za darmo, więc jest lajcik :)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości