[Książki] Co czytacie?

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

[Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » wtorek 11 mar 2008, 13:05

Na ogół internauci nie czytają dużo, choć mam nadzieję, że w przypadku tego forum jest odwrotnie. Jakie książki czytacie obecnie lub ewentualnie jaka jest Wasza ulubiona seria?
W moim mniemaniu najlepszą książką jest "Zew Cthulhu" H. P. Lovecrafta, która (pomimo swoich lat) potrafi nie dość że trzymać Czytelnika w napięciu przez całą lekturę, to jeszcze umiejętnie straszy. Czytanie w pustym domu, gdy na dworze ciemno i wieje silny wiatr zalecane!
Obecnie dorwałem pierwszą część trylogii "Mroczne Materie" Phillipa Pullmana, "Zorza Północna". Ostatnio na bazie tej pozycji powstał średnio udany film "Złoty Kompas" (i przy okazji wydana przez SEGĘ gra).
Na półce jeszcze czeka na mnie "Sycylijczyk", czyli sequel znanego wszystkim "Ojca Chrzestnego" autorstwa Mario Puzo.

Wpadam i wypadam
Posty: 24
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 01:43

Postautor: Amirul » wtorek 11 mar 2008, 17:54

W³a¶nie nadrabiam zaleg³o¶ci w czytaniu. :] Niedawno skoñczy³em czytaæ "Nowy, wspania³y ¶wiat" Huxley`a i wzi±³em siê za "Hobbita" Tolkiena. Przy najbli¿szej okazji mam ochotê sobie sprawiæ "Bezsenno¶æ w Tokio" Bruczkowskiego. Chêtnie te¿ przeczyta³bym "Alicjê z krainy czarów" ale nie ma jej u mnie w bibliotece. :kwasny:
Ostatnio zmieniony wtorek 11 mar 2008, 19:40 przez Amirul, łącznie zmieniany 1 raz

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » wtorek 11 mar 2008, 18:15

Ja już dawno nic nie czytałem.. Powód - coraz większy brak czasu.
Bodajże w grudniu skończyłem "Kolekcjonera Kości" autorstwa Jeffery'a Deaver'a , wcześniej "Hrabiego Monte Christo" A.Dumas, po tym jak zafascynowany rpg'iem na DC - Rhapsody of Zephyr zdecydowałem zagłębić się bardziej w fabułę, która wykorzystaną przy tej grze.
Aktualnie pusto w rękach - choć właściwie nie ^^ Studiuje intensywnie guidebook do "Vermilion Desert" :P
Obrazek
Obrazek

Daje radę ^^
Awatar użytkownika
Posty: 294
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 19:43
Aktualnie gram w: Shenmue (DC) & Crush (PSP)
Posiadany sprzęt: Dreamcast & PSP & PS3

Postautor: Torqe » sobota 15 mar 2008, 11:37

Może to śmieszne ale ja niestety nie czytam książek, takie czasy w dobie netu, telewizji itp. Jedyne co zdarza mi się przeczytać to gazety.. Ale za to pamiętam ostatnią większą książkę, którą przeczytałem było to sporo czasu temu :niepewny: Przypadki Robinsona Cruzoe

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » czwartek 20 mar 2008, 23:06

Lektur nie czytam, 99,99% to szmiry :P Lubie kryminały. Ostatnio łyknąłem (w jeden dzień :]) "Czarne Wakacje" Johna Buela. Polecam.

Wpadam i wypadam
Posty: 24
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 01:43

Postautor: Amirul » sobota 10 maja 2008, 01:12

Od mojego poprzedniego wpisu, uda³o mi siê przeczytaæ kilka ksi±¿ek:
-J. R. R. Tolkien "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
-Paul Johnston "Lista ¦mierci " (fajny krymina³, szybko siê czyta)
-Ernst Klee "Auschwitz. Medycyna III Rzeszy i jej ofiary" (tylko dla osób o mocnych nerwach!)
-Ewa Nowacka "Mi³o¶æ psiakrew" (musia³em, lektura szkolna)

Aktualnie czytam W³adcê Pier¶cieni Tolkiena. ;)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » niedziela 18 maja 2008, 17:42

Czyta³em Makbeta, ale nie skoñczy³em bo zbyt trudna :P
Obecnie czytam "Weronika postanawia umrzeæ" i wci±gnê³o mnie jak bagno (pewnie przez podobne klimaty do moich:P).

Ksi±¿ka opowiada o dziewczynie o pieknym imieniu Weronika, która postanawia pope³niæ seppuku, czego nieudolnie dokonuje i wyl±dowuje w psychiatryku.
Tam poznaje typowe ¿ycie wariatów, lecz nied³ugo po tym dowiaduje i¿ przez próbê samobójcz± (dwa pude³ka proszków nasennych) uszkodzi³a sobie serce i pozosta³o jej góra tydzieñ ¿ycia, lecz dla niej to zbyt d³ugo (sk±d ja to znam:P) i postanawia znów pope³niæ seppuku.

tak czy owak ksiêga mnie wci±gnê³a, a jak jaka¶ ksi±¿ka mnie wci±gnie to musi byæ ciekawa, choæ zale¿y co kto lubi .

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » niedziela 18 maja 2008, 17:49

Zna ktoś może jakieś dobre książki w horrorowych, najlepiej Silentowych klimatach ?

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » poniedziałek 19 maja 2008, 00:40

Ja w ¿yciu ksi±¿ki nie przeczyta³em, "Weronika postanowi³a umrzeæ" bêdzie pierwsz±, bo wci±gnê³a mnie tak bardzo, ¿e w przeci±gu dnia przeczyta³em 1/3 ca³ej.
Nie s±dzi³em, ¿e ksi±¿ki mog± byæ tak wci±gaj±ce, ale to tylko jeden wyj±tek :P

Co do horrorów to nie czyta³em nic :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » wtorek 20 maja 2008, 00:09

martinex 2017 pisze:będzie pierwszą, bo wciągnęła mnie tak bardzo, że w przeciągu dnia przeczytałem 1/3 całej.

Słabo. Czarne Wakacje, książka o 300 stronach wciągnęła mnie tak, że jej zaliczenie zajęło mi... cały jeden dzień :hyhy:
Podobnie jak Jesienna Miłość Nicolasa Sparksa - jedyny, aczkolwiek świetny i poruszający lowelas. Polecam nawet zatwardziałym :P
PS. Na podstawie tejże książki powstał także świetny, znany film - Szkoła Uczuć (A Walk To Remember) z piękną Mandy Moore.
Z dzieciństwa nigdy nie zapomne wzruszającej opowieści - O Psie Który Jeździł Koleją i książke, której już nazwy nie pamiętam, a fabuły wypisywać mi się nie chce.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1466
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 16:08
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Postautor: martinex 2017 » wtorek 20 maja 2008, 02:39

O tej "szkole uczuæ" s³ysza³em, ¿e dobre, a nawet nie pamiêtam dlaczego, ale muszê obejrzeæ.

Facet mam tak s³abiutk± koncetrancjê, ¿e z ledwo¶ci± siedzê przed PC, nie wspominaj±c o czytaniu booków.
Jak co¶ robiê ruchliwego to jest good, a jak co¶ biernego robiê (i.e. posiedzonka przed PC/konsol±, siedzenie w szkole) to ci¶nienie mi leci na pysk i bierze mnie na spanie :P.

Respect 300 stron w dzieñ.
Gratulujê wytrwa³o¶ci.
A mówi±, ¿e gracze s± przeciwnikami literatury :P

Następna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości