[Książki] Co czytacie?

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » sobota 08 lis 2014, 21:05

Ostatnio w 2 dni łyknąłem drugą część wywodów Masy spisanych przez Artura Górskiego czyli "MASA. O PIENIĄDZACH POLSKIEJ MAFII". Jeśli kogoś interesuje historia polskiej mafii lub chce uświadomić sobie jaki jest biedny to polecam:)

Pro User
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 13:12
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: PC, MD, DC, NGPC, Revo K101, GPD Win, GPD XD (Android)

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: MartiusR » piątek 17 kwie 2015, 23:29

Strasznie się od jakichś trzech-czterech miesięcy niepocieszony zrobiłem, bo w zasadzie ogarnąłem już wszystkie pozycje od Komudy i Pilipiuka (u tego drugiego poza serią Oko Jelenia, nie mogłem sobie jakoś tego przyswoić) :( Dość niedawno udało mi się złapać i przeczytać Dickowski Świat Jonesa i Czas poza czasem - obie czytało się fajnie, nawet jeśli w tej drugiej pozycji daje się wyłapać pewne "braki warsztatowe" Dicka.

No i z braku laku naszło mnie, żeby ogarnąć trochę "klasyków", z których sporo się czerpie w filmach i innych mediach, ale sam "tekst źródłowy" mało kto zna - na pierwszy ogień poszedł Dracula Stokera (w kolejce jeszcze czeka Frankenstein Shelley, nie udało mi się w bibliotece znaleźć Dr Jekylla i Mr Hyde'a, ale będę jeszcze szukał), mimo pewnych naleciałości wynikających z wieku powieści... Rzecz okazała się naprawdę przyjemna w odbiorze! Jedna kwestia tylko mnie okropnie wkurzyła - fragment po pierwszym "ciągu" relacji Harkera (około trzydziestu stron listów opisujących zwykłe, prozaiczne zdarzenia z Londynu). Tak mi się to niemiłosiernie dłużyło, że zastanawiałem się, czy nie rzucić tej ksiązki, na szczęście zdecydowałem się zacisnąć zęby i czytać dalej.

Po przeczytaniu naszło mnie w sumie też na jedno przemyślenie - często zdarzało mi się zareagować z lekką żenadą na przesadzone, moim zdaniem, reakcje bohaterów. Ale z drugiej strony - tak sobie pomyślałem, czy może nie jest tak, że jako człowiek współczesny jestem bardziej "znieczulony" emocjonalnie niż odbiorca z przełomu wieków. Cóż, możliwe :P

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » wtorek 10 lis 2015, 15:48

Co pół roku łykam (każda do max 3 dni) każdą pozycję Masy i Artura Górskiego z serii "Masa o..." , kilka dni temu skończyłem właśnie nową, z dopiskiem "...bossach polskiej mafii". Coraz więcej lania wody i parafrazowania tego, co było już napisane wcześniej, ale chłopaki trzepią kapuchę to idą za ciosem, a ja jako fan tematu nie mogę przegapić.

Idąc dalej tą tematyką niedawno przeczytałem "Nowy Alfabet Mafii" Pytlakowskiego i Ornackiej.

"Prawdziwy Gangser" , czyli pozycja, na której myślę, że wzorowali się właśnie Masa i Górski, bo tutaj z legendarnym gangsterem zza oceany Jonem Robertsem rozmawia Evan Wright.

Spoza tematyki czytałem całkiem niedawno "Bogaty czy biedny" Ekera.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: kolo » środa 11 lis 2015, 21:11

Powolutku kończę czwartą księgę Władcy Pierścieni, czytając po raz piąty już się tak nie chce, tym bardziej że nie przepadam za wysokim fantasy, z klasyków zdecydowanie wolę Diunę.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » czwartek 12 lis 2015, 12:48

Kamillo, widzę, że też lubisz klimaty mafijne! Ja akurat czytam część drugą spowiedzi Masy, "Masa o pieniądzach polskiej mafii". Ech, czytając te historie sam marzę o byciu gangsterem. Aż przypomniało mi się, jak za dzieciaka hodowałem marihuanę dla okolicznych mięśniaków... Co się okazało później, byli to szefowie mafii zwanej Ośmiornicą sieradzką, którzy mieli spore powiązania z Ośmiornicą łódzką oraz samym Pruszkowem. Przynajmniej był spokój na mieście ;)

Był to też czas, w którym spożycie marihuany na jednego mieszkańca Zduńskiej Woli było najwyższe w całym kraju. Ach, mogło się być teraz baronem mafii narkotykowej... :D
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » niedziela 15 lis 2015, 20:44

Dzisiaj w moje lapy wpadła pozycja 'Czego nie powie Masa o polskiej mafii'. Wkrecony w temat zacząłem ja czytać. Przekonam się, czy Sokołowski czegoś nie ominął w wywiadzie dla Artura Górskiego.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » niedziela 15 lis 2015, 21:20

Tomcio, i jak? Ja jeszcze nie mam, a nie wiem czy warto wybierać się do Empiku jeszcze dziś, bo kac do końca nie puścił :P

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » poniedziałek 16 lis 2015, 12:37

Pierdol Empik, ja wczoraj kupiłem w Biedrze za 25 złotych :)

Oczywiście książka jest zupełnie inna, niż wywiad Górskiego. Sumliński nie patyczkuje się i z nazwisk opisuje dokonania poszczególnych ludzi. Praktycznie pół książki stanowią maszynopisy z prokuratury - z zeznaniami Masy, do których wcześniej nie dotarłem. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa :)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » wtorek 17 lis 2015, 13:59

Dziś się za nią biorę :)

Polecam protokół z zeznań Masy. Nie powinieneś mieć większych problemów z odnalezieniem go w internecie. Ja już jakiś czas temu przeczytałem całe od dechy do dechy. I będąc w temacie, śledząc wywiady i czytając książki natknąłem się na wiele znaków zapytania, gdzie Masa przeczy sam sobie. Moim zdaniem najciekawszy, jaki odkryłem osobiście,wiążę się z zabójstwem Wojciecha K. "Kiełbasy". Od samego początku, czyli od zamachu 19 lutego 1996 roku odpowiedzialność za wydanie wyroku śmierci na "Kiełbachę" przypisywano Masie i On sam się tym szczycił. Wiadomo jednak, że statusu świadka koronnego nie można przybić nikomu, kto ma na sumieniu czyjąś głowę. A status koronnego to nie tylko dupochron dla Masy, ale i wielki sukces organów ścigania... Do rzeczy. W 2004 roku w wywiadzie dla "Alfabetu Mafii" Masa mówi, że On sam głosił w środowisku przestępczym, że "odpalił" Kiełbasę i NAWET STARZY (czyli tzw. "zarząd" pruszkowa) W TO UWIERZYLI. Oczywiście twierdzi, że tak naprawdę tego nie zrobił a mówił tak, aby podnieść swój prestiż na mieście. Ciekawa zagrywka, która odbija piłeczkę tym, którzy zeznawali w tej sprawie przeciwko niemu mówiąc, że sam się do tego przyznawał. Cztery lata wcześniej, właśnie w protokole z Jego przesłuchania można przeczytać natomiast, że to "starzy" wydali wyrok na Kiełbasę a zleceniobiorcą był Rympałek, a Masa był nawet świadkiem jak ktoś ze starych (Parasol jeśli dobrze pamiętam) przekazuje broń na akcję killerom. W najnowszej natomiast książce Masy i Górskiego, ten pierwszy przedstawia znowu inną wersję tych wydarzeń, jakoby to Rympałek wydał wyrok na Kiełbasę bo ten nie ostrzegł go o planowanym nalocie na Jego magazyn broni.

Nic nie sugeruję, wnioski zostawiam Wam :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Tomcio » niedziela 11 wrz 2016, 13:16

Przeczytałem ostatnio książkę Stephena Kinga "Znalezione nie kradzione". Jest to druga część trylogii o Panu Mercedesie. Może nie ma efektu wow jak przy pierwszej części, ale czyta się bardzo dobrze. Jak znajdziecie gdzieś w promocji, jak najbardziej warto przeczytać :)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: [Książki] Co czytacie?

Postautor: Kamillo » środa 25 lis 2020, 23:20

Książek jak na statystycznego Polaka czytam chyba ponad normę, więc 5 lat od ostatniego postu przewinęło się tego naprawdę sporo. Głównie dokumenty o tematyce kryminalnej/przestępczość zorganizowana.

Ostatnio natomiast udało mi się przeczytać dwie pozycje fabularne. Pierwsza spod pióra mistrza - S. Kinga którą zacząłem na początku pandemii - gdy jeszcze wszyscy się bali. "Bastion", czyli powieść o epidemii i groźnym wirusie. Przy kwarantannie, z jakąś dozą niepewności i lęku naprawdę klimatycznie wchodziło :)

Ostatnią przeczytaną pozycją były natomiast "Grube Wióry" Rafała Paczesia. Stand-up jak i samą postać można lubić lub nie. Ja osobiście lubię jedno i drugiego :) Natomiast gdy usłyszałem, że zabiera się do pisania książki uznałem, że potrzeba mu Snickersa, bo zaczyna gwiazdorzyć. No i się myliłem. Mega wciągająca, mocna, z czarnych humorem opowieść o chlaniu, przyziemnych problemach, kobietach. Naprawdę polecam a dla Paczesia szacun.

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości