Motoryzacja

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: Motoryzacja

Postautor: Tomcio » wtorek 11 paź 2016, 09:13

Miodo, jak chcesz, to mój znajomy z pracy ma aktualnie do sprzedania Hondę Civic 1.4 90 KM z 1998 roku. Karoseria w stanie idealnym, doinwestowana - od fana japońskiej marki, a to już mówi samo za siebie. W dodatku to jego druga Honda, bo ta pierwsza została zniszczona w wypadku (jakiś wariat wjechał w niego na zielonym).

Niestety ostatnio zauważył na przeglądzie, że spód mu rdzewieje. Pewnie trzeba coś tam podrobić, ale jeżeli chodzi o silnik, ba! nawet wnętrze - to jest nieźle, jak na pełnoletni samochód :-)

Gdyby coś, skontaktuję Cię z nim.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » wtorek 11 paź 2016, 17:23

Dzięki za zainteresowanie :)
Jeśli to 3 drzwiowy hatchback to podeślij mi namiary na priv.
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: Motoryzacja

Postautor: Tomcio » środa 12 paź 2016, 22:27

Niestety to 5-drzwiowy sedan.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Re: Motoryzacja

Postautor: Rolly » czwartek 24 lis 2016, 22:40

Aktualnie u nas na stanie Chevrolet Aveo rocznik 2008 w gazie. Ekonomiczny, prosty i bezawaryjny.

Obrazek

Z żoną stwierdziliśmy, że kolejnym autem też będzie Chevrolet (o ile będzie jeszcze dostępny - wstrzymują sprzedaż nowych modeli) ew. jakiś japoniec :)
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » piątek 02 gru 2016, 18:13

Nowego Chevroleta nie kupisz na pewno, gdyż ta marka została wycofana z UE. Ale to tylko kwestia znaczka na masce - nie każdy wie, że Chevrolety to tak naprawdę stare poczciwe Daewoo, wchodzące w skład General Motors. Teraz Chevy został zastąpiony Oplem.
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: Motoryzacja

Postautor: Kamillo » poniedziałek 05 gru 2016, 12:17

Jako, że mój partner biznesowy a zarazem przyjaciel to maniak motoryzacyjny i od dłuższego czasu jednym z Jego przedsięwzięć było wypożyczanie samochodów - nazwijmy to - luksusowych, od dłuższego już czasu mam przyjemność używać naprawdę ciekawych samochodów.

Prywatnie jeżdzę Chryslerem 300C Hemi o pojemności 5,7L (do połowy roku miałem BMW 5 ale dwóch remontów silnika nie zdzierżyłem), natomiast używam też takich samochodów jak Cadillac Fleetwood z 1975 roku, Ford Thunderbird z 1958 roku czy BMW 7 w przedłużonej wersji rządowej.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć zdjęcia lub wypożyczyć na jakąś okazję - zapraszam
https://www.facebook.com/luxcarsrentolesnica/?fref=ts

Lubię to Forum ^^
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2017, 18:45
Posiadany sprzęt: Nie mieści się :(

Re: Motoryzacja

Postautor: Aris » sobota 15 kwie 2017, 16:53

Obrazek
<lol>

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Re: Motoryzacja

Postautor: Tomcio » niedziela 22 gru 2019, 15:57

Przyznam Aris, że ten samochód jest okropnie brzydki ;) ale jako rodzinne auto miejskie sprawuje się bardzo dobrze. Silnik z wtryskami common rail też podobno nie do zajechania.

Chciałem w tym roku kupić nówkę Hyundaia i30 Fastback 1.4 z turbo za 80k, ale koniec końców zdecydowałem, że nie czas teraz na taki wydatek. Może (choć nie mam wielkiego parcia na nową furę) w przyszłym roku wezmę coś w leasing z wysokim wykupem, gdy księgowa wspomnie w połowie roku o konieczności robienia kosztów ;) Na razie jednak mam inne priorytety. Jeżdżę więc ciągle Oplem Astra H, który ma już co prawda swoje lata, ale usłyszałem od mechanika będąc na wymianie oleju, że samochód jest w świetnym stanie. W związku z tym zostaje ze mną jeszcze przez jakiś czas, może rok, dwa, nie wiem sam. Po prostu leję paliwo i jeżdżę :) Spalanie na poziomie 7 litrów nie robi pustki w portfelu.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: Motoryzacja

Postautor: kolo » poniedziałek 23 gru 2019, 22:55

Gdzieś w okolicach sezonu wakacyjnego kupiłem sobie Yamahę XJ 600 Diversion S z 1995 roku. Szukałem czegoś niedrogiego żeby sobie wbić kilkanaście - kilkadziesiąt kilosów w weekend z ładną pogodą i żebym dał radę w razie czego skoczyć gdzieś kapkę dalej na wakacje.
Ogólnie z wyboru jestem zadowolony, silnik oddaje moc równo i łagodnie, po mieście jeździ się kiepsko, ale po okolicznych wioskach jeździ się dobrze, pomiędzy nimi świetnie, po autostradzie śmiga bez problemów, choć lusterka telepią się tak że niewiele widać. Przednia owiewka jest skrojona niemalże na wymiar, nie szarpie mi łepetyną zarówno jak jadę położony, pochylony czy całkiem wyprostowany. Pozycja jak dla mnie wygodna, jestem osobą dość przeciętnego wzrostu (około 180cm), motocykl podobno jest bardzo popularny wśród osób niższych a także kobiet. Spalanie w zasadzie pomijalne, wychodzi mi w trasie koło 4L / 100km, jedynie po zapaleniu trzeba go przytrzymać parę minut na ssaniu, zwłaszcza jak jest chłodniej.
Zdjęcia stare, obecnie mam większe lusterka i wielgachny (i beznadziejny) kufer
Obrazek Obrazek Obrazek

Od zakupu zrobiłem na nim 2000km, czyli moim zdaniem dość sporo jak na nieco ponad pół sezonu i jestem bardzo zadowolony. Wygląd kapkę przestarzały, zwłaszcza z przodu, ale zza kierownicy czuć tylko przyjemność.


Druga sprawa, jako że matka "przejęła" Punto a do roboty trochę nie chce mi się łazić na piechotę (pomimo że mógłbym, bo mam niedaleko) to kupiłem sobie na zimowe dojazdy Astrę F z 1996 roku za tysiaka, po naprawach i rejestracji na razie koszt zamknął mi się w niecałych 2000zł. Jak można spodziewać się po takiej cenie do ideału jest bardzo daleko, ale nie jest też totalnym trupem. Lekko złapane progi i nadkola, sporo dymu z wydechu, zwłaszcza jak jest zimno i prawdopodobnie dość wysokie spalanie. Ot samochód typowo do przetłuczenia się przez góra parę lat aż uzbieram kasę na coś ciekawszego.
Z napraw nowa pompa paliwowa (stara zdechła), nowy czujnik położenia wału (stary zdechł razem z pompą), nowa sonda lambda (w sumie pewnie niepotrzebnie, później znalazłem uszkodzony przewód) i naprawiony przód układu wydechowego bo sporo tego syfu szło do kabiny.

Zdjęć chwilowo nie mam, edytuję jak coś pyknę.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Re: Motoryzacja

Postautor: Kamillo » wtorek 31 gru 2019, 00:48

U mnie ostatnich latach motoryzacyjnie jest bardzo ciekawie. Prywatnie od dłuższego czasu jeżdżę mega wygodnym kanapowcem - Chryslerem 300C. Natomiast należę do mocno rozwijającego się klubu motoryzacyjnego, więc mam przyjemności pojeździć zabawkami z najwyżej półki (Ferrari, Lambo, Porsche itd.)

Jak było cieplej to Chrysler stał w garażu a użytkowałem ciekawe samochody typu Jaguar F-Type, Chevy Camaro, Dodge Challenger, Cadillac Escalade czy klasyki typu złoty Cadillac Fleetwood z 1975 czy Ford Thunderbird z 1958.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Re: Motoryzacja

Postautor: miodo » sobota 11 kwie 2020, 12:15

Od małego zawsze chciałem mieć jakiś skuter/motorower/motorynkę ale możliwości finansowe nie pozwalały. Później przekładałem zakup w nieskończoność, bo zawsze były inne wydatki. Ostatnio znajomy sprzedawał swój wysłużony motorower więc postanowiłem skorzystać i tak oto w moje skromne progi trafił polsko-chiński majstersztyk technologiczny Router WS50
Obrazek

Trochę już zmęczony i wymaga dłubania, ale to nawet lepiej bo jestem takim mechanikiem-amatorem i lubię grzebać w pojazdach. Jak na pierwsze moto powinien być ok, póżniej pewnie kupię jakąś japońską 125 :)
///

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości