Motoryzacja

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » wtorek 29 wrz 2009, 20:00

Dziś miałem swój pierwszy, całe szczęście delikatny wypadek. Wyskoczył mi jakiś je*any kundel i nie chcąc go zabić poświęciłem siebie i swoją furę. Mi nic groźnego się nie stało, rozpieprzone kolano, pogruchotane kości, całe szczęście żadnego złamania. Alfa za to musi iść do klepania i lakiernika... Całe szczęście znam właściciela psa :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » środa 30 wrz 2009, 13:57

Już wolałbym tego kundla przejechać, zamiast bulić później którąś setkę, :P
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » środa 30 wrz 2009, 20:28

Też żałuje, że nie zmieniłem go w mokrą plamę. Cóż, ułamek sekundy, nie ma czasu na myślenie. :)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » niedziela 18 paź 2009, 01:37

No i Alfa poszła do żyda, dostałem niezłą cenę więc sprzedałem. Nie było co się zastanawiać, 2 razy w ciągu pół roku na warsztacie to dużo. Kasa bezpiecznie schowana, dokładam i w przyszłym roku kupuje coś konkretnego, a do tej pory będę jeździł autami rodziców (Audi A3 i Opel Omega C).

A planuję kupić : w najgorszym wypadku pierwszą Audi A6, najbardziej prawdopodobnie nowa Alfa Romeo 156, Audi A4 z rocznika 2002 lub Ślicznotkę - Mercedesa 560 sec. Natomiast w najlepszym wypadku, do którego dążę jest... Ford Mustang z rocznika 2000-2003. :)

Póki co i tak najwięcej jeżdżę chyba z moją kobietą jej furą :D

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Postautor: miodo » niedziela 13 lis 2011, 19:48

Hmm, chyba warto odkopać temat :)

Zakupiłem daewoo tico, z licznymi oznakami korozji i jeszcze bardziej licznymi wyciekami. Dzielnie dowozi mnie do pracy i czasami na uczelnie. Nie jest to szczyt moich motoryzacyjnych marzeń, ale niska cena(300zł) + niskie spalanie(ok.4l, teraz to troche więcej bo zimno już jest)sprawiają, że wybaczam brak komfortu jazdy, smród palonego oleju i chałas zarówno z silnika jak i zawieszenia. Do tego nie trzeba z nim jeździć do warsztatu - 90% można zrobić samemu, wystarczy książka :)
Jak do tej pory zainwestowałem w niego 15zł - szpachel żeby załatać dziury i sprey żeby zasłonić szpachel.
Zdjęcia nie wrzucam bo nie chce żebyście mieli koszmary przeze mnie. Chyba napisze do Konami maila, moze mój wóz dostanie rolę w nowym Silent Hill :P

Oczywiście nie zamierzam wozić się tym szrotem w nieskończoność, sukcesywnie odkładam kase i być może, jeśli zarobki dopiszą to sprawię sobie honde civic 1.6 DOHC VTEC 160km :)
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » niedziela 13 lis 2011, 22:06

300 zlotych? Santa Maria, to grosze! Za auto? I jeszcze na gaz?! Rozjebałeś ;) ja mam w planach już od dawna zakup własnego samochodu, ale jak dotąd zawsze coś wypadało (węgiel, remonty na działce/w domu) i dalej bujam się rowerkiem do pracy. Całe szczęście zakład mam blisko, jednak jeśli uda mi się zmienić pracę na lepszą to kupię furkę, nie ma bata.

U mnie największy problem nie stanowi sam zakup auta, a utrzymanie go (najtańsze OC dla mnie za samochód, który mam na oku - 1200 złotych). Tankowanie też nie będzie kłopotem, najbardziej wkurza mnie właśnie złodziejskie wysokie ubezpieczenie.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Postautor: miodo » niedziela 13 lis 2011, 23:46

Niee, na gaz to on niestety nie jest :)

Jeśli zaś o ubezpieczenie chodzi to musisz sobie znaleźć współwłaściela i będziesz płacił 300zł(domyślam sie, że silnik 1.4). Jeśli w rodzinie nikogo nie masz to mozesz zawsze dogadać sie z jakimś dziadkiem co już nie jeździ, albo jak co poniektórzy robią zarejestrować auto na jakiegoś trupa. Ja opłacam sam, 900zł rocznie :looka:
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » poniedziałek 14 lis 2011, 16:56

1.6 co najmniej ;)
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » poniedziałek 14 lis 2011, 17:19

Ja już od dłuższego czasu (wakacje 2010) jeżdżę Audi A3. Wersja 3-drzwiowa, silnik 1.6, 2001 rok. Kilka miesięcy temu wstawiłem gaz sekwencyjny oraz na przestrzeni ostatnich tygodni wymieniłem zawieszenie, po tym jak roztrzaskałem je pod koniec tych wakacji, wypadając z drogi przy około 120km/h (cud, że nie dachowałem). Ogólnie już nie rzucające się w oczy, standardowe autko do jazdy, jednak lubię gdy jest czyste, a już boli mnie serce na myśl, że będę musiał wyciągnąć felgi by założyć opony zimowe. Na razie (odpukać) mnie nie zawodzi, wyprowadzają mnie jedynie z równowagi trzeszczące plastiki w kabinie, ale to moloch tych modeli.

Przeczytałem kilka ostatnich postów i zauważyłem, że nie wspomniałem o czasie, kiedy miałem Opla Omegę C (a właściwie B FL). Żałuję, że sprzedałem go na rzecz A-trójki. Duże, "krowiaste" i komfortowe auto, czyli takie jakie lubię.

W pracy jeżdżę autami firmowymi, głównie Renault Kangoo i busem Fiatem Ducato. Jako, iż właścicielem jest ojciec bywa, że używam tych aut do celów prywatnych, gdy szkoda mi paliwa :P Podobnie jak Rovera 214, który robi u mnie na podwórku za ogólnodostępne auto "robocze". Od czasu do czasu biorę od rodziców nowe BMW 530D, jednak nie myślcie sobie, że jest to co drugi dzień... Bywa, że muszę się nieźle naprosić. ;)

Zmianę auta planuję w przyszłym roku. Nie ukrywam, że następcą Audi ma być coś konkretnego, a to przez wymóg wysokich cen na fakturach narzuconych na firmę. Po prostu mam farta ;) Wstępne plany to BMW 5 (E60), Audi A6 (C6), Mercedes CLK drugiej generacji oraz Jaguar S-Type. Mam jeszcze kilka opcji w zanadrzu, ale oszczędzę sobie wymieniania, gdyż prawdopodobnie będzie to jedno z w.w samochodów.

Pzdr

Wpadam i wypadam
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2009, 18:26

Postautor: DizzyX » niedziela 27 lis 2011, 01:27

A ja jeżdżę autem, które przez moich znajomych uważane jest za "tatowóz", pomimo tego, że jest moje ;)
Renault Scenic I phI z megaekonomicznym silnikiem 1.4. Sporo jeżdżę, często na dalekie trasy i często w kilka osób, samochód się sprawdza, nawet mimo niby to słabego silnika (4 os + bagaże = 169kmh, oczywiście 'niemieckiej' ;)) ). Jeżdżę tym autkiem na co dzień, po dość sporym mieście, jakim są Kielce, a autko zwinnie daje sobie radę :)

Prócz tego "do remontu i zabawy" mam samochód Syrena R20 z 1979 roku. Póki co nie na chodzie, ale... na wiosnę planuję już nią wyjechać :)
Jedyne co mnie blokuje to fundusze, ale myślę, że dam radę jakoś :)

Pro User
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 13:16

Postautor: King » czwartek 29 mar 2012, 13:47

Posiadałem takie oto autko w latach 2006-2011. Służyło świetnie a sprzedaż nastąpiła z innego powodu :( Mam zamiar kupić w przyszłości ponownie jakieś autko produkcji japońskiej ;)

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości