Film który mógłby być grą...

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Film który mógłby być grą...

Postautor: Rolly » wtorek 22 sie 2006, 21:35

Ostatnio zastanawiłem się nad tym,że wiele filmów które uwilebiam nie dostały nigdy swojej wersji w postaci gry wideo..
Także z tym wiąże się moje pytanie. Jakie są wasze filmowe typy,w które z chęcią zagralibyście ?
Ja osobicice chciałbym ujrzeć na jakąś konsolę Blair Witch Project ( nie mogę dorwać nigdzie wersji z PC - nawet nie wiem czy trzyma poziom)
Dalej może nieźle wciągąjce Siedem (thriler z Bradem Pitem), Dark Water (japoński dreszcowiec), Milczenie Owiec (też ciężki klimat) i tak dla śmiechu Ace Ventura :lol2:
A co wy proponujecie ??

Lubię to Forum ^^
Awatar użytkownika
Posty: 70
Rejestracja: piątek 04 sie 2006, 10:59
Aktualnie gram w: Phantasy Star Portable
Posiadany sprzęt: Android, DC,PC, Mega Drive

Postautor: Rina » niedziela 27 sie 2006, 15:37

Ja bym postawiała na dość stary film - ale jest jednym z tych do których wracam bardzo często.
Zwię się Braterstwo Wilków.

:[size=150][/size]Obrazek

Wspaniały klimat i scenariusz,mimo iż stworzony przez francuzów to trzyma poziom wysokobudżetowych produkcji.
Wydaje mi się że gdy zabrał się za niego zdolny team tworzący gry,napewno stał by się klasyką z gatunku gier przygodowych. :roll:

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » niedziela 27 sie 2006, 16:37

Jest ich masa, nie tylko te sławne (potocznie zwane "Hitami") ale i te drugoplanowe, np. Janosik :D

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1222
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 22:15
Lokalizacja: Sega HQ
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » niedziela 27 sie 2006, 17:45

Sądze ze Mad Max i Water World sie nadaja, mało jest gier w klimatach post nuklearnych, ja osobiscie znam tylko KKND Krossfire i Fallouta
Obrazek

Under Defeat Master
Awatar użytkownika
Posty: 499
Rejestracja: wtorek 27 cze 2006, 16:36
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, XBOX

Postautor: radEk » czwartek 14 wrz 2006, 15:55

Owszem mozna robić gry video na podstawie filmów,
ale niektóre po prostu nie nadają się na grę jednak to inna bajka.
Z chęcią ujrzałbym w postaci gry video przygody policjantów z Zabójczej broni, bo jakby nie patrzeć materiał na grę jest bardzo dobry 8) Fajne by było też wcielić się w postać Onizuki z anime GTO - jazda na motorze, bitki, trochę przygodówki niczym z Shenmue...może by przeszło :D

Bez pisania wariuje ^^
Awatar użytkownika
Posty: 422
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:54

Postautor: wojtas-nm » czwartek 14 wrz 2006, 17:21

Zabójcza broń juz jest :) baaaardzo stara gra na którąś 8 bitowke chyba... w ostatnim PE był o tym artykuł :)

Pro User
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 00:42

Postautor: equimanthorn » piątek 05 sty 2007, 10:01

Z tego co pamiętam zabójcza broń była na amiszke na jednym flopie :P

A jaki film? Hmm.. może "ichi the killer" (jap)? Sumylator sadysty/masturbanta/masochisty mógł by być dobrym przykładem "jak to gry nie są brutalne i w ogóle do dupy".

Cóż... Podpasiło by mi jeszcze coś w stylu "drabiny jakubowej" bo silent hill ani alone in the dark jakoś mnie nie schizuje.

A na podstawie książki też bym coś chciał.
"wielkie sekretne widowisko" Barker'a - mega chora przygodówka w stylu phantasmagori.

"cabal" barker'a - mega slasher z elementami nekrofilii, hehehe

i coś rzeczywiście dobrego, opartego o powieści Lovecraft'a bo te FPS'y (czy ta stara point and click) jakoś do mnie nie przemawiają - różnie dobrze mogły by się zwać "muminki: the return" :|

Członek ^^ Forum
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 13:30

Postautor: Venra » niedziela 03 sty 2010, 13:04

Musi powstać gra oparta o serial Klan ;) Byłby to action rpg, w gigantyczną ilością postaci. Mnóstwo questów( zwłaszcza dla Rysia ).
No dobra a teraz poważnie

Jabberwocky ( nie wiem czy dobrze napisałem ) - rewelacyjna komedia, bodajże powiązana jakoś z Monty Pythonem, osadzona w realiach brudnego, syfiastego średniowiecza. Już sam setting to majstersztyk. Do tego stworzyć w miarę porządny gameplay i był by hit.

Pirates XXX - hehe, to jest akurat film z gatunku dla dorosłych. Jednak w grach pojawia się coraz więcej "różowych" elemntów więć czemu nie. Mógłby być z tego niezły slasher albo action rpg, z drobną dozą erotyki i wzorem Mass Effect możliwością uwiedzenia jednej z pań z załogi.

Cóż... Podpasiło by mi jeszcze coś w stylu "drabiny jakubowej" bo silent hill ani alone in the dark jakoś mnie nie schizuje.

zgadzam się z przedmówcą, tylko nie umiem sobie wyobrazić sensownego gameplayu opartego o ten film.
One shall stand,One shall fall

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości