Religia

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1844
Rejestracja: środa 12 gru 2007, 17:24
Lokalizacja: Łódź
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Aktualnie gram w: Spiderman (PS4), Wiedźmin 3 (Switch)
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Switch, PS4, PSVita

Postautor: Tomcio » poniedziałek 02 kwie 2012, 17:28

Hmmm, nie jestem specjalnie praktykującym katolikiem. W kościele byłem bodaj w Boże Narodzenie - ale wierzę, że coś nad nami czuwa. Natomiast instytucja zwana kościołem gra mi na nerwach na maksa. Księża korzystają z zebranych pieniędzy - kupują nowe BMW czy Mercedesy oraz 'jeżdżą na k*rwy'. Nie wszyscy oczywiście, bo wiadomo, tych widać najbardziej. Zdarzają się też księża z prawdziwym powołaniem, dla których najbardziej liczy się dobro drugiego człowieka, a nie kupa hajsu na bankowym koncie.

Sam byłem świadkiem tego, jak ksiądz spędza uroczy weekend ze swoją... towarzyszką. Byłem dwa miesiące temu w Zakopanem i wchodząc do jednej z flagowych knajp na Krupówkach, dojrzałem właśnie znajomego księdza. Był bez koloratki i wesoło rozmawiał z ponętną blondynką. Zbieg okoliczności?

Później się dowiedziałem, że wyjechał... do sanatorium. Na terapię.
NINTENDO FRIEND CODE: SW-4218-9822-1605

Pro User
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 13:16

Re: Religia

Postautor: King » niedziela 19 sie 2012, 15:42

Jestem po za systemem i wyznania religijne mnie nie interesują, bo za dużo jest niejasności we wszystkim aby uwierzyć, która jest właściwa. Owszem mam biblię ale dla mądrości zawartych, które są nieocenione. Kościół to system dla ludzi aby mieć ich w pewnym stopniu pod kontrolą...

Poprzednia

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości