Motocykle

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Motocykle

Postautor: Rolly » niedziela 02 wrz 2012, 11:54

Jako, że ostatnio mam zajawkę na jakiegoś dwukołowca, pozowliłem sobie założyć ten temat.
Personalnie napiszę to do Kolo, który z tego co czytałem bawi się troszkę z takim sprzętem może coś doradzi.

Planuje zakup Hondy NSR 125.
Dlaczego? W sumie można ją zarejstrować jako o mniejszej pojemności i obejdzie się bez bólenia kasy na prawko.
Nie wiem czy się opyla i jak się sprawdza w mieście ale z tego co czytałem - ma dużo pozytywnych ocen - no i przede wszystkim świetne osiągi jak na tego typu silnik.
Obrazek

Co o tym sądziecie? Może macie podobny sprzęcior w garażu? A może polecacie coś innego (bo np. są drogie części itp.)
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: Motocykle

Postautor: kolo » niedziela 02 wrz 2012, 12:34

Ja się znam... A to dobre :D

Jeśli masz pewność że uda ci się zarejestrować na motorower (popytaj się ludzi czy udawało im się to w twoim urzędzie czy gdzie to się robi) to możesz brać, najlepiej któryś z tych nowszych (stare silniki tracą moc). 125 powinno mieć już dość mocy żeby cię uciągnąć - jeśli nie będziesz go zarzynał powinien cię wozić.

Osobiście nie lubię motorów tego typu.
Obecnie dziadek pracuje nad Jawą 250 - dał radę odpalić, ale jeszcze sporo trzeba zrobić.
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Posty: 2446
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 10:44
Lokalizacja: Łódź
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: L.O.L Lack of Love, Virtua Fighter 5, Pier Solar, HoMMIII, Blue Submarine no.6
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, XboxOne S, Android, Raspberry Pi B+

Re: Motocykle

Postautor: Rolly » niedziela 02 wrz 2012, 15:06

Kolo a czy zmiana tłumnika bardzo wpływa na dźwięk wydechu?
Polecasz jakąś solidną markę ? Nie ukrywam, że te standardowe brzmią troszkę jak mój starusi Romet :D
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 703
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 22:03
Lokalizacja: Łańcut
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Re: Motocykle

Postautor: kolo » niedziela 02 wrz 2012, 15:24

W starusim romecie mogłeś przynajmniej zdjąć je całkiem i wzniecać w sąsiadach rządzę krwi (twojej) :D
Tłumik coś tam brzmienie zmieni ale raczej drastycznych zmian bym się nie spodziewał. Zresztą nie wiem czego się spodziewałeś po małym litrażu i do tego dwusuwie.

Ogólnie nie znam się na tym kompletnie - zawsze jeździłem na standardowych tłumikach i nigdy mnie nie ciągnęło do podmiany.
Możesz popytać się tutaj: http://motorzysta.pl/ z tego co widzę dalej działają a ktoś powinien coś tam wiedzieć.

Od 2 lat jeżdżę najwyżej pieprzonym kiblem na kółkach i jak widzę porządne motory to aż mnie skręca, więc mnie się lepiej takich rzeczy więcej nie pytaj <idiot>
Obrazek

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości