[FILM] Horrory

Interesujesz się sportem? Oglądasz filmy, anime, seriale? Słuchasz muzyki lub czytasz książki? Tutaj możecie o tym dyskutować do woli.
Under Defeat Master
Awatar użytkownika
Posty: 499
Rejestracja: wtorek 27 cze 2006, 16:36
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, XBOX

Postautor: radEk » poniedziałek 01 wrz 2008, 19:58

... jeśli oglądasz film sam, grubo w nocy z zacnym sprzętem audio ew. słuchawkach na dużym telewizorze wczuwa jest konkretna.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » niedziela 07 wrz 2008, 02:54

Właśnie obejrzalem Klucz do Koszmaru na Cinemaxie. Film spodobał mi się, jednak nie jako horror. Świetna fabula, postęp akcji, główna bohaterka :hyhy: Mankamentem jest to, że w ogóle nie straszy i akcji jest bardzo mało. Mimo to polecam, fabuła i zakończenie są bardzo dobre.

Film jako film 8/10
Horror 6/10

Under Defeat Master
Awatar użytkownika
Posty: 499
Rejestracja: wtorek 27 cze 2006, 16:36
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, XBOX

Postautor: radEk » niedziela 19 paź 2008, 19:55

... Session 9
historia przedstawia firmę zajmującą się usuwaniem azbestu, która wygrała przetarg na oczyszczenie zamkniętego od wielu lat szpitala...

wg mnie bardzo dobry film, nie jest to jakaś bezsensowna sieczka bez używania szarych komórek, widać że twórcy czerpali trochę z serii Silent Hill (zwłaszcza z dwójki) - psychodelia, mroczna tajemnica i samotność... nie ma co liczyć na krew, flaki i szatana - to nie jest horror tylko bardzo dobry film grozy z sugestywnym oddaniem uczucia strachu.

film bardzo niejasny, zmuszający do samodzielnej oceny i do ponownego oglądnięcia.

Polecam!

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » czwartek 20 lis 2008, 15:23

Dom Woskowych Ciał oglądałem kiedyś na jakiejś domówce, więc jak można się domyśleć mało z niego pamiętam. ;) Wczoraj leciał na TVN, więc postanowiłem go w pełni zaliczyć...

...ciekawa fabuła, to pierwsze co rzuca się w oczy. Stuknięta rodzinka w opustoszałym miejscu - jakże szeroko wykorzystywany dziś motyw, ale IMO najlepszy! Sam film jednak, jak większość współczesnych horrorów mało mnie wystraszył... Ciekawi, może w minimalnym stopniu trzyma w napięciu ale chciałbym "srać w gacie" jak miało to miejsce w przypadku chociażby pierwszego zaliczania Drogi Bez Powrotu.

Ogólnie film dobry, wystawiam mu ocenę 7 z minusem.

Under Defeat Master
Awatar użytkownika
Posty: 499
Rejestracja: wtorek 27 cze 2006, 16:36
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Posiadany sprzęt: PSX, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, XBOX

Postautor: radEk » sobota 22 lis 2008, 13:28

... dla mnie osobiści Dom Woskowych Ciał jest bardzo dobrze zrobiony pod względami czysto technicznymi, jednak totalną komerchą było zatrudnienie dupodajki Hilton - stąd zapewne swego czasu niezła reklama na MTV.

UWAGA SPOJLERY!!

Głównie wku*wia tu trochę scenariusz - kto przy zdrowych zmysłach zatrzymuje się gdzieś na polanie w środku lasu po środku niczego i biwakuje?
Skoro i tak jechali do miasta to mogli kupić pasek klinowy i wrócić z nim, nie?
I czemu kurva wszystko jest dosadnie pokazane jeśli chodzi o fabułę, żeby każdy ją zrozumiał bez głębszego namysłu?


... ogólnie film niezły i sprawdza się na typowych party horrorach ;^)

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » sobota 22 lis 2008, 22:13

radEk pisze:totalną komerchą było zatrudnienie dupodajki Hilton - stąd zapewne swego czasu niezła reklama na MTV.

Dokładnie, do tego gra jakby chciała a nie mogła. Choć ero - scenki jej wyszło, ale to wiadomo dlaczego. ;)

radEk pisze:Skoro i tak jechali do miasta to mogli kupić pasek klinowy i wrócić z nim, nie?

No, nie do końca. Wade po nocnej przygodzie bał się zostawić swój wóz, dlatego reszta (prócz Wade'a i jego dziewczyny) wyruszyli do miasta na mecz a On sam chciał kupić pasek w nawiedzonym miejscu i dojechać. Reszta ekipy uktwila w korku, mecz przeleciał im koło nosa więc także wrócili. Banał. :)

Wczoraj zaliczyłem Egzorcyzmy Emily Rose. W końcu coś bardzo dobrego! Film nie dość, iż oparty na faktach to nie bazuje na hektorlitrach krwi i flaków (co lubię, ale przydałoby się coś fresh) ale na poruszeniu psychiki odbiorcy. Pierwszy raz od dawna miałem ciarki na plecach, a gdybym obudził się o 3 w nocy (każdy kto oglądał wie, że to nie przypadkowa godzina) chyba narobiłbym w gacie. ;) Sam film jednak nie jest jakoś wybitnie straszny. Sprawia jednak, iż nie traktujemy jego zaliczenie obojętnie. I chyba po raz pierwszy widziałem tak świetną gre głównej bohaterki... Brawo!

8/10

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » wtorek 09 gru 2008, 00:03

Wczoraj byłem w kinie na przedpremierowym (premiera po nowym roku) pokazie filmu Zmierzch. W sumie namówiła mnie na niego dziewczyna, zauroczona książką. Jednak nie żałuję, dawno nie oglądałem tak dobrego filmu! Świetna gra aktorów, fabuła... wszystko! Pozycja przestawiana jest jako "horror romantyczny", wprawdzie jest tylko poważnym, mrocznym filmem romantycznym, ale świetnym.

-9/10

EDIT.

Kolejny horror przyczynił się do spaczenia mojego mózgu, tym razem była to Mgła. Fabuła ciekawa niczym kamera spod majtek Lary Croft. Grupa ludzi zaopatrywała się w zapasy żywności po burzy, kiedy nagle wszystko dookoła spowiła gęsta mgła. Z czasem dowiadują się, że w mgle czają się potwory zza światów. Wśród uwięzionych jest opętana na punkcie Boga kobieta, która z biegiem wydarzeń otumania coraz większą liczbę osób co powoduje, że ludzie nie będą walczyć tylko z potworami, ale sami ze sobą.
Film nie jest horrorem z krwi i kości, jednak momentami trzyma w napięciu, kilka chorych akcji także się znajdzie. Jak dla mnie dużym minusem były potwory, ale to kwestia gustu. Największym zaś plusem było dla mnie zakończenie - jeszcze nigdy, w żadnej grze, filmie czy książce nie spotkałem się z tak tragicznym! Dosłownie, aż mnie wryło.

Kawał dobrej taśmy. 8/10

EDIT 2.

U mnie kolejny, czy Wy nie oglądacie filmów ? :P
Tym razem, do listy zaliczonych mogę wpisać pierwszy horror, jaki ujrzał światło dzienne. Mowa oczywiście o Nosferatu z 1922 roku. Cóż, film dla 'cusualowych' odbiorców będzie kiczen trudnym do zniesienia. Ja jednak, jako wierny fan tego gatunku dostrzegłem w tym głębie, w postaci wspaniale pomyślanej fabuły, cudownego, choć źle wykorzystanego soundtracku i wspaniałej gry aktorów. Dziś, w dobie 'HaDe, superhiper dźwięków i megazajebiście realistycznych efektów' trudno jest znieść stary, czarno biały i przede wszystkim niemy film, który tak naprawdę jest klasykiem, który kilkadziesiąt lat temu był hitem a ówcześnie pozycją... tylko dla prawdziwych fanów gatunku, ba! dla Nich (nas :] ) jest to must have. Reszta może obadać tylko dla zaliczenia.

Całość filmu (80 minut) znajdziecie na YouTube pod hasłem "Nosferatu 1922".

Kolejny EDIT.

Nowy polski horror - Pora Mroku. Fabuła całkiem niezła, jednak sam film nie jest niczym mega. Jest psychodeliczny klimat, ale samo przedstawienie akcji i ta zawiłość... Jak na polską produkcję nie jest źle, ogółem średniak. Mimo wszystko mogło być gorzej ;)

-6/10

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 836
Rejestracja: sobota 26 sty 2008, 03:16
Posiadany sprzęt: DC,PS2,PS3,PS4,PSP,PSV

Postautor: miodo » środa 21 sty 2009, 19:16

Oblookałem ostatnio dwa horrorki:
- Lustra/mirrors - nie ma to jak mordujące odbicie :) trzyma w napięciu, ogólnie bardzo dobry, nie będe się rozpisywał o fabule, obejrzyjcie sami ;]
- Frontieres - ten mi się nie podobał, rzeźnicki film a'la Hostel, nazistowska rozdzinka wcina ludzi na obiad, patroszenie, parowanie, dużo krwi i te sprawy. Jak ktoś lubi takie filmy to niech obejrzy, dla mnie średniak.
///

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » sobota 31 sty 2009, 01:51

Underworld : Bunt Lykanów to film, na który kilka dni temu wybrałem się do kina. Ulotki przedstawiają to jako horror... Cóż, niestety. Owszem - znajduje się kilka fajnych akcji, ale jedyne na których ma się ochotę odwrócić głowę to biczowanie - coś na poziomie Pasji. Sam film nie należy do najciekawszych, ale też crapem go nazwać nie można.

6+

EDIT. Wczoraj obejrzałem "Wymarzony Rejs". Japońska obsada pozwoliła mi wzbudzić nadzieję, lecz niestety... O ile image potworków był dobrze pomyślany, o o tyle akcja, przedstawienie... kicha. Kolejny słabeusz.

4

EDIT2. Wczoraj w środku nocy wziąłem się za oglądanie Nieodebranego Połączenia. Fabuła, choć dopiero po zakończeniu filmu okazała się całkiem niezła. Sam film... mało straszy, ogląda się nie najgorzej. Ogółem średniak... bardzo średni.

5

EDIT3. Niedziela z kumplami. Nudy. Wieczór. Idea wyjazdu do kina. Nienarodzony. Szału nie ma, ale całkiem przyjemny.

7

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Posty: 1204
Rejestracja: czwartek 20 lip 2006, 18:04
Medals: 1
Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Red Dead Redemption
Posiadany sprzęt: DC, PSX, PS2, X360, PS4

Postautor: Kamillo » wtorek 27 lip 2010, 01:00

W temacie jak widać nie udzielałem się grubo ponad półtorej roku. W tym czasie obejrzałem masę horrorów z których niestety większość to szmiry.

Dziś byłem w kinie na remake'u Koszmaru z Ulicy Wiązów. Jakoś znudziło mi się rozpisywanie na forach, więc powiem krótko - POLECAM ! Moim zdaniem lepszy niż pierwowzór... Uff, jak dobrze, że nie ma tu fanatyków bo za to zdanie zostałbym zjedzony.

Pzdr

Bez pisania wariuje ^^
Awatar użytkownika
Posty: 422
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:54

Postautor: wojtas-nm » wtorek 27 lip 2010, 11:51

heh, czemu sugerujesz że nie ma tu fanatyków? ;)

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● SPORT & KULTURA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości