Zwykły komp vs laptop

Posiadasz komputer PC, laptopa, grasz na automatach lub przez Steam? Wpadnij tutaj - ten dział jest właśnie dla Was miłośnicy PC i salonów Arcade.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

Który lepszy komp?

Laptop
1
8%
Zwykły
7
54%
Oba
5
38%

Liczba głosów : 13
SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: Xbox,DC, PS2, PSP,X360

Re: Zwykły komp vs laptop

Postautor: martinex 2017 » piątek 29 gru 2017, 21:23

Do niektórych laptopów można podpiąć desktopową grafikę (+zasilacz z desktopa z wiadomych powodów) i przerobić laptopa w stacjonarkę, podpiąć pod dwa monitory i mieć stosunkowo dobrą wydajność i w grach, a w moment laptop od wszystkiego odłączyć i zabrać w teren. Mój tego chyba nie wspiera (Intel + opcjonalna na PCI-E), ale w nowszych laptopach jest taka funkcja by podpiąć normalną grafikę.

Jest zależy jakiej pracy, do zwykłej biurowej, nie musisz mieć nie wiadomo jakiego potwora i tu dają radę mocno kilkuletnie laptopy. Też mam Lenovo, brat też, ale stare biznesowe modele. Na necie niektórzy klną na jakość nowszych Lenovo jak i ich serwis. Ja skaczę miedzy laptopem a pc, w zależności czy potrzebuję wydajności czterordzeniowego procesora (wywołanie zdjęć RAW głównie), a system odpalam z tego samego egzemplarza SSD. Meczy zaś bardziej przełączanie/przepinanie) monitora miedzy pc, x360 i ew. laptopem, ale pewnie tu zainwerstuję w jakiś switch, przydało by się też podobne urządzenie pod audio.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » sobota 30 gru 2017, 14:06

Takie stacje eGPU kosztują tyle co stacjonarka, mowa o samej stacji, jak doliczysz jeszcze koszt przynajmniej takiego GTXa 1060 to możesz już kupić wypasionego desktopa, który odpali każdą grę w 1080p na high/ultra. Jak masz mało miejsca na full tower składasz mini towera :).

Nie lubię laptopów, osobiście niewygodnie się na tym pisze i gra, tylko desktop!
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: martinex 2017 » sobota 30 gru 2017, 15:13

W obu przypadkach najdroższym elementem jest i tak GPU, dlatego wolę konsole.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Filar Portalu (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » sobota 30 gru 2017, 17:41

U mnie laptop jest wykorzystywany mocno do programowania. Do tego dochodzą wszystkie zadania z tym związane, jak np. kompilacja aplikacji, minifikacja zdjęć i innych assetsów - i5, SSD i 8 GB RAM wystarczy. Tak naprawdę lapki nie wyrabiają tylko przy obróbce filmów - tutaj zdecydowanie zajebiście mocny desktop za 8-10 kafli i dopiero można działać.

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: martinex 2017 » sobota 30 gru 2017, 17:55

U mnie działali na 4 rdzeniowym Intelu, 8GB DDR3, HDD i jakims geforce z windows vista na pokładzie. Zestaw był podobno składany specjalnie pod montaż, ale to z 2010r. i pod 1080p/30, pomijając że render trwał długo i zostawialiśmy to na noc to raczej był ok. Mój laptop ksztusi się wywoływaczce zdjęć RAW i dużej liczbie aktywnych programów naraz. Oba mają SSD i 8GB RAM w standardzie. 8GB RAM to dziś absolutne minimum. Zapchać 4GB nie jest sztuką, a przy wrzuceniu 1000 zdjęć na eksport i 8GB jest na styk:).

Ale wybór sprzętu to kwestia gustu, ja używam mniej więcej tak samo obu. Ale to są też stare i bardzo mocno budżetowe jednostki nie pod gry ani montaż wideo.

Poprzednia

Wróć do ● PC & ARCADE