Nowości na stronie, sugestie, propozycje.

W tym dziale zapoznacie się z nowościami na stronie. Czekamy na Wasze opinie i sugestie. Jeśli macie pytania, pomysły - piszcie śmiało.
Prosimy równiez o zapoznanie się z Regulaminem obowiązującym na naszym Forum.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Re: Nowości na stronie, sugestie, propozycje.

Postautor: Tomcio » poniedziałek 27 sty 2014, 23:55

Super! Przemku, brawa za ilość pracy, jaką wkładasz ostatnio w stronę :) mam pytanie - czy brak Shoutboxa w starej skórce forum to wina wdrożenia go w nowy motyw, czy po prostu Twój wybór?

Wysłane z mojej konsoli DREAMCAST HKT-3030

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Postautor: Rolly » wtorek 28 sty 2014, 01:08

Niestety nowy styl korzysta z tej samej bazy plików co stary. W przypadku włączenia na stronie starego motywu - ten na nowym stylu wyświetlany jest dwa razy. Jeden pod drugim. Aby nie robić syfu musiał zostać wyłączony - przykro mi, nie miałem wyboru :(
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » niedziela 02 lut 2014, 22:57

Rolly, ja naprawdę pisałem ten tekst??!! :D Kurcze, dawno to musiało być... Jakim cudem go znalazłeś? ;)

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise

Postautor: Rolly » poniedziałek 03 lut 2014, 11:52

Tak, tak - Twój i nie jest zły ;) Staram się odzyskać wszystkie zaległe - materiały.
Najgorzej wypadała recka Trizeala i materiał o DC2. Ze względu na masę niepotwierdzonych informacji nie zdecydowałem się na publikacje tego drugiego.
A znalezione na dysku google w jakimś zipie :)
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » poniedziałek 03 lut 2014, 13:20

Tak, dokładnie - materiał o DC2 już jest teraz praktycznie nieaktualny. A recenzja Trizeala... Hmmm, pewnie dzisiaj napisałbym tak samo negatywnie o tej pozycji. Zdania nie zmieniłem nawet po latach ;)

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » poniedziałek 03 lut 2014, 21:19

Tomek (lub inni autorzy) gdybyś chciał wprowadzić jakies poprawki - zawsze możesz dać znać. Ja czytając też niektóre swoje stare teksty łapę się za głowe :D
Tekst podmienia się szybciej, gorzej z wszystkimi grafikami i linkami.
Co do Trizeala - z perspektywy czasu chyba nie jest on aż tak tragiczny jak popatrzę na gry od NG.Dev.Team :D
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » poniedziałek 03 lut 2014, 22:45

Prawdę mówiąc wolalbym żeby teraz strona zyskala nowy wygląd. Oparty na Wordpressie site z możliwością nadawania uprawnień do pisania... Rolly, nawet kiedyś zaczalem wstępne prace ale pewnie i tak byś tego nie zaakceptowal :)) jednak moment przejścia na CMS kiedyś nastąpić musi. Może juz teraz warto o tym pomyśleć? Kwestie techniczne możecie mi w 100% zostawić (mam doświadczenie przy tworzeniu szablonów do WP).

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » wtorek 04 lut 2014, 00:03

Tomek bardzo Ci dziękuje za podjęcie tematu, ale strona zostanie w takim wyglądzie jak jest - nie będziemy robić żadnego CMS-a. W roku 2014 i poźniej również.. a dlaczego?
To jest ponad 350 podstron (!) aktualnie + tysiące grafik i odnośników zewnętrzych. Aktualnie silnik który mam może i wymaga więcej czasu przy nowych materiałach ale za to pozwala mi zamienić istniejące już pliki i dodawać zmiany na wszystkich stronach w ciągu kilkunastu minut, konwersja i wpisywanie tego w Wordpressa czy coś innego odpada. Życia na to mi nie starczy..
To już nie chodzi o szablony. Szkoda na to czasu. Ja chciałbym też czasem wyjść na browara (jak nie jestem w pracy) czy pograć a nie tylko dziobać przy stronie i forum w każdej wolnej chwili. Straciłem na to już wystarczająco dużo mojego życia (niestety pomoc była od dawien dawna znikoma) a ono ostatnio idzie bardziej w stronę założenia rodziny niż siedzenia przed monitorem.
Teksty pisze aktualnie kilka osób (w tym ja - i chwała autorom za chęci), komentarze o które prosiłeś święcą pustkami (ba! zerami, bo ciężko aby pisał sam ze sobą ^^)... To totalnie zbędna robota :/ a tego co zgromadziłem na stronie jest za dużo.
Stronę modyfikuję tak aby była jeszcze lepsza i bardziej czytelna - to mój pot i łzy a nie jakiś gotowiec, w którym możemy sobie dodawać pluginy. Poza tym w tej wersji mam nad wszystkim kontrole a tak musiałbym się rozglądać za każdym tekstem czy nie ma w nim spamu itd, durnych komentarzy itd.
Nie miej mi tego za złe - gdyby strona dopiero raczkowała to wtedy owszem. Teraz odpadam.
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » piątek 14 mar 2014, 14:42

Modyfikacje i poprawki zbliżają się ku końcowi. Uff!
Zostaje już największa partia czyli SEGA TV i poprawienie opisów i nazw wszystkich filmów na kanale Youtube. Na szczęście to nie jest aż tak ważne i koniecznie do życia strony i forum.
Kosmetykę pewnie przejdzie jeszcze sklep, troszkę pracy czeka mnie również przy listach gier ale powinno iść w miarę szybko do przodu.
Mam nadzieje, że wszystkie zmiany zarówno na Forum (nowy wygląd,pluginy) i stronie (poprawki graficzne czy rozududowany dział Download) przypadły Wam do gustu.
Nieukrywam iż przydałaby się pomoc - najbardziej przy:

- aktualizacji list gier (Arcade, PC, Nextgeny)
- pomoc osoby z Iphonem aby móc dodać do działu Mobile Download również darmowe gry z iOS.
- wsparcie dla kanału TV - dodawanie filmów oraz korekty nazw i opisów już dodanych.
- przydadzą się również recenzje nowych gier z PC, Arcade czy sprzętu mobinego (iOS & Android)
- wspracie dla projektu Dricas

Na koniec małe info czym obecnie się zajmuje się SEGANET.PL
Rozysyłane są zapytania do niezależnych developerów (przeważnie programujących w 2D) o możliwość portowania ich gier na konsole SEGA Dreamcast.
Wiadomości zostały wysłane już do :

- Oddy Arts - http://oddyarts.com/
- Bit Blot - http://www.bit-blot.com/
- Data Realms - http://www.datarealms.com/games.htm

Jeśli więc znacie jakieś fajne studio (zrezygnujcie z gier 3D - nikt się tego nie podejmie), które może połasi się na port i na dodatkową kasę - dajcie znać ;)
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » wtorek 13 maja 2014, 21:56

Drodzy czytelnicy i bywalcy forum.
Dziś startuje nowy dodatek dla Forum! Nie będę ukrywał iż inspirację dla tej modyfikacji byli koledzy i koleżanki ze strony http://www.sonic.w8t.pl - za co mogę im tylko podziękować. Ja wprowadziłem swoje modyfikacje i zmieniłem idee tego moda.

Dzięki niemu administracja będzie przydzielać Wam medale/odznaki za osiągnięcia w grach. To coś na wzór popularnych od jakiegoś czasu tzw. achievements.
Odznaki będą dotyczyć tylko i wyłącznie gier, które nie posiadają takiej opcji w sprzedawanej wersji (więc np. Binary Domain odpada) ale za to pozostaje multum gier z konsol Mega Drive, Saturn, Dreamcast czy Arcade, PC itd.

Próbkę modyfikacji forum możecie sprawdzić klikając w mój profil.
Nowe zadania będą dodawane w dziale LEADERBOARDS | TABELE WYNIKÓW pod linkiem : viewtopic.php?f=4&t=1430&p=12055#p12055. Czekam również na Wasze pomysły ;)
Każde wykonanie zadanie aby medal mógł zostać przydzielony, musibyć udokumentowane poprzez zdjęcie/filmik/zrzut z ekranu.

Starujemy :hyhy:

Zapraszam do zabawy i wymyślania nowych ciekawych zadań ;)
Obrazek
Obrazek

Jak ja lubię się udzielać ^^
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Virtua Fighter 4, MSR
Posiadany sprzęt: Dreamcast i Playstation 2

Postautor: Han » środa 14 maja 2014, 09:45

Zajebisty pomysł! Szczególnie jeśli chodzi o starsze konsole :)
Czekam w takim razie na większą porcje zadań i biorę się za masterowanie i sam też popatrzę co można dodać do listy.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● REGULAMIN | FAQ | NOWOŚCI NA STRONIE