Nowości na stronie, sugestie, propozycje.

W tym dziale zapoznacie się z nowościami na stronie. Czekamy na Wasze opinie i sugestie. Jeśli macie pytania, pomysły - piszcie śmiało.
Prosimy równiez o zapoznanie się z Regulaminem obowiązującym na naszym Forum.

Moderatorzy: Dreamcaster, martinex 2017

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Medals: 15
RiglordSaga 2 Trofeum (1) Mystaria - Achievement (1) F-1 Challenge Trofeum (1)
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise
Posiadany sprzęt: Dreamcast, Saturn, PC, 3xAndroid, Raspberry Pi B+

Re: Nowości na stronie, sugestie, propozycje.

Postautor: Rolly » sobota 12 paź 2013, 09:43

O dziwo, kolejna oficialna i znacząca zmiana na naszej stronie!
Staruje nowy nasz nowy kanał filmowy SEGANETPolska, który w ciągu kilku dni zgromadził już ponad 120 filmów w tym wyjątkowe rarytasy (przedpremierowy pokaz Shenmue, D2, Skies of Arcadia, recenzje polskiej telewizji Polonia 1 z Escape TV i inne perełki).
Zmieniliśmy trochę wygląd, dodaliśmy loga i kilka zmian, które pewnie sami zauważyliście podczas oglądania.
Kanał oczywiście będzie wzbogacał się również o nowe zwiastuny (Fighting Climax, Ryu Ga Gotoku Ishin itd).
Aktualny adres :

Obrazek http://youtube.com/SEGANETPolska

Zachęcam do oglądania i zapraszam do subsykypcji <fan>
Obrazek
Obrazek

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika
Tokyo Xtreme Racer 2 (1) Skies of Arcadia (1) Elemental Gimmick Gear Trofeum (1)
Super Runaboat - Trofeum 2 (1) KOF '99 - Trofeum 1 (1) Record Of Lodoss War - 1 (1)
Aktualnie gram w: Outtrigger, Record of Lodoss War, Alien: Isolation, RiglordSaga 2, Evolution: Far of Promise

Postautor: Rolly » środa 23 paź 2013, 19:31

Drodzy czytelnicy i bywalcy Naszego Forum.
Czas na kolejne informacje techniczne.

Kilka dni temu przywrócilismy kolejny dział do życia - tym razem powróciły Tapety i Arty.
Na chwile obecną mamy już ponad 600(!) różnych grafik a ilość rośnie i dodaje je na bierząco. Aktulizaje będę rozkładane w czasie ze względu na elementy graficzne, które muszę tworzyć żeby strona wyglądała zachęcająco również dla oka.
Pierwsza partia gier dostępna jest już pod linkiem : http://seganet.pl/download_wallpapers.html

Do tego na Kanale Filmowym SEGANET na Youtube, przekroczyliśmy już ilość 220 filmów/trailerów. Liczba również non-stop rośnie. Niestety na chwile obecną nie mam czasu dodawać do każdego szczegółowego opisu (wszystko robie sam a ilość mówi sama za siebie).

Cały czas zachęcam również Was do pomocy - nie takiej sporadycznej, ale ciągłej. To, że ktoś np. doda 2/3 filmiki bez opisu w ciągu 6 miesięcy na prawdę nie pomaga nam w niczym.
Zarówno newsmani, jak i osoby które chcą pomóc w dodawaniu materiałów/tekstów czy nawet korekcie są mile widziani - ich praca będzie doceniona i przy okazji na pewno skorzystają na współpracy.
Pamiętajce, że we wszystkim jestem SAM (teksty,newsy,filmy,grafiki,strona,forum itd) - niestety już od kilku lat i nie zagawarantuje Wam że zawsze będzie tak pięknie jak jest teraz.

PS. Przympominam iż na Forum SEGANET.PL możecie już poruszać tematy powiązane z grami Atlusa (Shin Megami Tensei, Persona, Catherine itd). Gdyż SEGA stała się już właścicielami tych marek.
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 2
Pisarz i filar portalu (1) Patron portalu SEGA-SKY (1)
Posiadany sprzęt: PS3, PSP, Dreamcast, GBA, GBC, NDS

Postautor: Tomcio » środa 30 paź 2013, 22:43

Rolly, poruszę ponownie, ku Twojemu zdenerwowaniu, kwestię obsługi przez forum aplikacji Tapatalk, która jest dostępna na telefony z systemem Android. Brak tego dodatku troszkę boli, ponieważ smartfony cieszą się niesamowitą popularnością pośród Graczy (zresztą nie tylko). Aby forum przyciągało nowych userów, forum wręcz musi mieć wsparcie dla Tapatalk, w innym razie ludzie zaczną odchodzić zupełnie i zostanie garstka użytkowników.

Instalacja jest banalnie prosta, a korzyści jest dużo. Jeżeli nie masz czasu, mogę się zająć instalacją (tak jak mówiłem, najpierw mogę pobawić się na kopii forum, postawionej na jakimś darmowym serwerze - dla Twojego spokoju). Gdy pójdzie wszystko OK, chwilowo możesz dać mi dostęp do plików forum - oczywiście na czas wykonania zadania. Zresztą, zobacz sam: http://www.tapatalk.com/activate_tapata ... ugin=phpbb

Banalne, nawet nie trzeba znać HTML/JS, wszystko jest ładnie opisane w tutorialu.

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » środa 30 paź 2013, 23:32

Powtórze po raz kolejny. Stronę i forum przez Androida odwiedzają jedna/dwie osoby (nie licząc mnie) w miesiącu - pojawiają się głownie te same IP.

Na dzień dzisiejszy nie widzę potrzeby tracenia swojego czasu na istalacje tego moda.
Do końca roku nie planuję również robić nic z Forum.
Dla bezpieczeństwa również nie daje dostępu/haseł do bazy Mysql forum.

Priorytetem jest dla mnie strona głowna SEGANET.PL, koretekty graficzne i tekstowe, uaktualnienie baz danych, linków, powiększenie działu Download, kanał filmowy itd.
Obrazek
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 1
Upload Master - Trofeum (1)
Posiadany sprzęt: DC

Postautor: Dreamcaster » czwartek 31 paź 2013, 02:02

Przemyśl to, może nie teraz bo masz malo czasu a w 2014r. Dodając obsługę Tapa, Seganet automatycznie znajdzie się w bazie forum dyskusyjnych. Może dzięki temu ktoś nas odnajdzie i dołączy do forum? Nawet pomijając te kwestie, to moglbys to zrobić dla stałych bywalców, którzy odwiedzają SSS codziennie. Wiadomość która teraz pisze wystukalem z tabletu 1920x1080 i nawet na takim dobrym sprzęcie nie ma takiego komfortu jak na appce dedykowanej pod fora. Juz nie będę wiercil dziury, ale przypomnieć się w 2014 ;P.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » piątek 01 lis 2013, 14:56

Rolly, Twoja argumentacja jest dla mnie niezrozumiała. Nie bo nie? A widziałeś Tapatalk? Jak to działa i wygląda? Jest dużo lepszy od aplikacji, którą na szybko stworzyłeś przy pomocy jakiegoś webowego edytora, zasuwa szybko, nie wczytują się zbędne dane itd. itp.. Tak jak napisał Sam wyżej, obsługa Tapatalk oznacza również widoczność forum w wyszukiwarce, czyli wpisując "SEGA" będziemy mogli pozyskać nowych Czytelników. To, że teraz nikt nie wchodzi z Androida nie znaczy, że po dodaniu wsparcia dla Tapa będzie tak samo. Ściągnij z Google Play, poczytaj sobie np. DC-Talk i zobaczysz, że Tapa jest warte wrzucenia na nasze forum.

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » piątek 01 lis 2013, 15:50

Temat jest zamknięty do końca roku. Nie robię nic z Forum i tyle, nie mam czasu i chęci na dłubanie czegośc dla 3 użytkowników albo i mniej.
Oprocz Was z 300 użytkowników forum nie wyraził zainteresowania tym tematem absolutnie nikt.
Uzbieracie chociaż ten minimum 10 głosów - pomyśle.

Dla mnie pisanie na telefonie czy tablecie jest tak ciekawe jak gil z nosa. W pracy mam kompa, u dziewczyny kompa, w domu kompa, nawet rodzice mają i mam wchodzić na telefonie czy tablecie aby napisać na szołcie "yoł"?

Spójrzcie sami na wszystko krytycznie - Tomek Twój blog mimo,że dajesz tylko(!) newsy uaktualniasz raz na tydzień albo i rzadziej, Strefa Sega Dreamcast umarła albo piszą tam 3/4 osoby, czy naprawde wierzycie że tapatalk coś zmieni? Proszę Was - bądźmi realistami i nie wymagajcie aby jedna osoba robiła wszystko. Cencie mój czas i moje oczy póki jeszcze mi nie wysiadły od kompa. Ja zamiast dłubać sobie przy forum wole napić się browara czy chociażby zagrać te 30 minut na DeCe.

Aktualnym celem strony SEGNET.PL nie już jest zachęcenie posiadaczy DC czy Satka aby wpadali na forum/stronę - mamy ich już prawie wszystkich. Nawet jak ktoś odgrzeje jakiś temat padają tam 2/3 odpowiedzi. Wielu z aktywnym osób sama przyznaje, że gier już na starych konsolkach Segi, ba - nawet nie ma ochoty uczestniczyć i poświęć te pół godziny aby wystarować w jakimś turnieju. Kurcze nawet w Trade Zone mimo iż kilka lat temu były dużo wolniejsze łącza nikt nic nie dodaje. Więc pora się obudzić.
Zmieniamy front i trzeba skupić się na nowych grach Segi - ja sam już się w nie wkręciłem, więc nie ma co żyć wspomnieniami. Albo Wy w tym pomożecie albo w ciągu maksymalnie roku jedyne co będziemy pisać to "kupiłem nowy gadżet" ewentualnie ja i Kolo podsumujemy jakąś nową grę. A to będzie równoznaczne z powolną agonią Forum.
Ja stronę będe prowadził ile tylko będe mógł - Niebiescy to moja pasja. Reszta (jak właśnie forum) - stety albo niestety zależy już TYLKO od Was.

Pojawią się nowe osoby, zaczną pisać o grach mobilnych - pomyślimy o dodatkach. Macie tablety, smartfony czemu nikt nie pisze o kieszonkowym House of The Dead, Kingdom Conquest itd.? Będzie zapotrzebowanie, będziemy działać. Pozdro 69 ;)
Obrazek
Obrazek

Daje radę ^^
Awatar użytkownika
Aktualnie gram w: Shenmue (DC) & Crush (PSP)
Posiadany sprzęt: Dreamast & PSP

Postautor: Torqe » piątek 01 lis 2013, 16:11

Rolly troszkę postraszyłeś przyszłością ale no ciężko się nie zgodzić., Sam wiesz że wybrałeś taki temat a w Polandzie cieżko będzie coś z nim zrobić. Wielki szacun i pewnie kiedyś jakiś browar za to postawie, że ciągniesz ten kierat tyle już lat i nadal nie padliśmy i cały czas się coś zmienia. Mimo że piszemy faktycznie już coraz mniej to będe zawsze z obecnym Seganetem i obiecuje, że jak dorobie sie mocniejszego kompa albo PS4/XOne będe namiętnie pisał o nowościach na forum :D Co do aplikacji, nie używam.
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika
Medals: 6
Le Mans 24 Hours - Trofeum (1) Soul Calibur - Trofeum 1 (1) Soul Calibur - Trofeum 2 (1)
Persona 3 - Trofeum (1) Upload Master - Trofeum (1) Pisarz i filar portalu (1)
Aktualnie gram w: Persona Q
Posiadany sprzęt: MD, SAT, DC, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV, Wii, DS, 3DS, PC

Postautor: kolo » piątek 01 lis 2013, 18:21

Nie mam smartfona (cały czas mam w szufladzie E51, ale już nie używam, zresztą jest z symbianem) ani tabletu więc nie bardzo mam jak korzystać z tapatalk czy tam innych aplikacji, zawsze wychodziłem z założenia że komp jest do tego dużo wygodniejszy (zwłaszcza do pisania). Jeśli jednak ktoś faktycznie korzysta nałogowo z Androida to faktycznie może być przydatne, z własnego doświadczenia wiem że nawet najlepsze przeglądarki mobilne sprawują się beznadziejnie na małym ekraniku.

PS
Na chwilę obecną większość stron w internecie nie jest obsługiwana przez przeglądarkę w PSP i mojej Nokii, a to jedyne mobilne urządzenia które mogą mi do tego służyć, więc mogę sobie wyobrazić jak chłopaki cierpią bez sprawdzania że nic się nie dzieje na forum kiedy siedzą w autobusie czy gdzie tam indziej :)
Obrazek

SEGA Maniak
Awatar użytkownika

Postautor: Tomcio » środa 08 sty 2014, 22:46

Slider purchase reminder pojawiający się cyklicznie na stronie jest dość denerwujący. Rolly, spróbuj wrzucić jakiś inny slider - w Sieci pełno jest darmowych narzędzi ;)

SEGA Fan Number One ^^
Awatar użytkownika

Postautor: Rolly » niedziela 19 sty 2014, 14:06

Coraz więcej pracy sobie dodadaje ale co tam :D Jeśli chodzi o temat Niebieskich - LUBIĘ TO!
Zapraszam Was do testów nowego stylu - Melankolia oraz zgłaszania/podsyłania grafik itd.
Współnymi siłami powininen wyglądać coraz bardziej schludnie.
Narazie to czysty styl bez modów / SB itd. Jedyne co już działa to playerek na samym dole strony.
Zmienicie go Waszym Profilu / MOJE KONTO - Ustawienia Witryny.
Im szybciej się z nim uporamy tym szybciej np. wprowadzę np. Tapatalk ;)
Obrazek
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do ● REGULAMIN | FAQ | NOWOŚCI NA STRONIE