[16.08.2016 | Dodane przez : Rolly ]   Komentuj poniżej
Długi weekend jak zwykle okazał się krótki. Mam nadzieje, że spędziliście chociaż chwile go przy konsoli Dreamcast. Jeśli tak to ucięszę wszystkich fanów gry Sonic Adventure. Do życia powrócił internetowy ranking - oczywiście za sprawą DreamPi. Konfiguracja polega tylko na zmianie DNS 46.101.91.123 Więcej informacji jak zwykle na : http://dreamcast-talk.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=9347
Pamiętacie? W ostatnim nijusie pisaliśmy również o projekcie Repair - niestety znamy już szczegóły gry. Nowy tytuł to World Chain. Po krótkiej prezentacji mam mieszane uczucia. Okazało się bowiem, że będzie to prawdopodobnie odłam serii Chain Chronicle. Myślę, że klonować pomysłu (nawiasem mówiąć bardzo miodnego) w kolejnym tytule nie ma sensu. Poniżej pierwszy trailer z gry.

Zwiastunów dane będzie Wam jeszcze obejrzeć kilka. SEGA i Amplitude serwują bowiem dwa promocyjne prologi dwóch ras z gry Endless Space 2. Producenci pojawią się również na imprezie Gamescom w Koloni. Przy okazji stworzono już pokaźną bazę wiedzy o tytule na Wiki ES2 pod adresem : www.wiki.endless-space.com

Warto wspomnieć również o multiemulatorze MednaFen. Jak się okazało, mimo że to faza wtępna emulacji konsoli SEGA Saturn, już teraz bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem gier z Satka. Trochę o konfiguracji jak i kilka fillmów z działania programu przedstawi Wam na swoim kanale Lord Monkus.
Jeśli natomiast mieliście (lub nadal macie) Saturna, uwielbiacie jedną z najbardziej znanych powietrznuch smoczych stzrelanek, nie omieszkajcie również zapoznać się z krótkim anime, które jakiś czas temu odkryłem w czeluściach internetu. Mowa oczywiście o Panzer Dragoon. Animacja czeka na Was w linku poniżej.

 World Chain [iOS/Android]  Panzer Dragoon Anime [Film]
 
Endless Space 2 [PC]   Endless Space 2 [PC]